Autók » Citroën » C3 Pluriel (2003)

C3 Pluriel 1.6 16V SensoDrive

Élmény megfizethető áron

A legolcsóbb kabrió.
Be kell valljam hogy nagyon szeretem, de lassan eléri a 3 éves kort, és gondolkozom a lecserélésében. Bár még nem tudom mit veszek helyette.
Amit az "autós újságírók" szídni szoktak: a SensoDrive váltó. Ja, kérem szépen meg kell szokni kezelni. Egy kis gyakorlással elérhető, hogy simán, teljesen rángatás nélkül váltson. Városban - Budapesten - nagyon jó szolgálatot tesz: a dugóban nem fájdul meg a lábam a kuplungolástól. Városon kívül is automata üzemmódban használom, csak előzés megkezdésekor szoktam kézzel visszaváltani.
Nagy ötlet, hogy kupé-panoráma-kabrió-spider-minipickup módokon használható. Ellentétben a keménytetősökkel, amiknek vagy kinyitom vagy becsukom a tetejét - hűvösebb időben csak a vászontetőt nyitom ki - panoráma módban - és csak melegben kabriózok.
Az egyetlen kényelmetlen megoldás az oszlopok kezelése. Vagyis hogy nem vihetem magammal - ha lebontottam, otthon kell hagyjam.
Néha kritizálják a belsejét - hogy minden műanyag. Ja, cserébe teljesen vízálló a belseje. Ezt már sikerült tesztelnem is - otthon hagytam a tetőoszlopokat és elkapott a nyári zápor. Bőrig áztam, de az autó megszáradt és semmi baja nem lett.
Az űlései lehetnének kicsit kényelmesebbek - Citroenhez képest elég gyengén hozzák a szintet. Persze egy Opelhez viszonyítva luxus űlések. Ja, a huzatuk speciális, szintén vízálló.
A másik problémám a váltó fokozatainak rövidsége. Ideális városi autó, de az autópálya nem neki való. 100-nál 3000-t, 130-nál 4000-t pörög a motor, fölötte pedig csak kínoznám.
A fogyasztása: városban 7l, városon kívül 5l, autópályán 8l.
Magas építésű kaszni. Nagyon jó, ha városban kapbriózunk, mert a buszok/teherautók kipufogója nem a képünkbe tolja a nemesgázokat. Viszont az oldalszél nagy ellenség.
És hogy kiábrándítsam a Citroen ellenzőket: nincs a kocsival semmi baj.

- semmi

Citroen Pásztor - Szentmihályi út

Fenntartási költség (5) Évjárat 2003
Előző autója? Xsara 1.4i Következő autója?
Verdikt (6.6/10)

Citroën C3 Pluriel 2003 (2003 - 2007)