Autók » Citroën » C3 (2016)

C3 1,2 shine

Vidám városi kisautó

Ha valaki szereti az egyedi designt, akkor ez neki való. Kevés van belőle, vidám és nagyon karakteres. Az embernek jó kedve lesz, ha ránéz, és jól érzi magát, ha beleül. Tökéletes városi autó.

20 éve nem volt 120 lóerőnél gyengébb autóm, szóval ez volt a legnagyobb kérdés a vásárlás előtt, pláne, hogy ez egy 10 perces próbaúton nem is derül ki igazán. A helyzet az, hogy az 1,2-es, 3 hengeres, turbótlan, 82 le _tökéletes a városban_. Akár zöldnél kilőni, akár emelkedőn előzni is lehet vele. 80-ig semmivel nem érzem gyengébbnek az előző 1,6-os, 120 lóerősnél. (Városban kb. 6 litert fogyaszt, szemben az előző 8,2 literével)

Autópályán 140-el simán megy, de 150 felett esélytelen. Nem halk, de nem is túl hangos. Ha valaki sokat utazik messzire, akkor ne vegyen ilyet. Ha évente párszor megy nyaralni, de főleg városban, elővárosban használja, akkor teljesen jó. (Pályán 8-9 litert is fogyaszt).

A kormányt könnyű tekerni, nekem ezzel nincs bajom. Az ülések puhák és kényelmesek. A 17"-es kerék miatt a fekvőrendőröket nem viseli túl jó, de kibírható. (Cserébe jobban néz ki).

A középső tabletet elég jól kitalálták, jó kezelni. (Persze még így sem olyan jó, mint ha külön gombok lennének, de egyértelműen a jobb rendszerek közé tartozik). Sajnos a fűtést/hűtést is csak innen lehet kezelni. A hifi hangja semmi különös, csodát ne várjon senki.

Telefon kihangosítás tökéletes. Sajnos az Appleplay csak vezetékkel működik, így én inkább a sima bluetooth használom. (Ez csak telefonra jó, viszont nem kell kábelezni, utóbbi áttenne sok telefon funkciót a kijelzőre, de ahhoz össze kell dugni).

Utaztunk benne öten és elfértünk. A csomagtartó közepes. Babakocsi tuti nem fér bele, és egy négy tagú család összes nyaralós cucca sem, de két főnek még utazáshoz is elég.

Kértem bele kamerát, ha már ezzel hirdetik, de igazából úgysem használja az ember. Szóval ezt a 80e Ft-ot érdemesebb másra költeni. Vettem bele külön könyöktámaszt, így sokkal kényelmesebb lett vezetni.

- Eddig semmi, de ez fél év alatt azért elvárható. (Miután most jött ki a típus, gondoltam sokkal többet más sem tudna még róla)

Még nem kellett.

Fenntartási költség (9) Évjárat 2017
Előző autója? Peugeot 308 Következő autója?
Verdikt (8.9/10)

Citroën C3 2016 (2016)