Népautó
Szöveges ítélet
Három hónapja vettem használtan, két és félévesen. Nem volt még az első kötelező szervízen, úgy hogy elvittem. Az ablakmosó eltömődésén kívül más hibát nem találtak. Az elektronika rendben van. A szervízköltség átlagos volt.
Eddig meg vagyok vele elégedve, majd beszámolok a későbbi tapasztalatokról is.
Van néhány tulajdonsága, amivel együtt kell élni, pl. ciceregnek a műanyagok (főleg a műszerfalon), de ez időjárás függő is, melegben jobban, pláne, ha a klíma is megy. (Igaz, hogy eddig minden új autónk előbb vagy utóbb ezt csinálta.) A hátsó futómű felől jövő hangok is lehetnének jobban elszigeteltek. De hát tudomásul kell venni, hogy a Citroen (Nyugat-Európában legalábbis) népautó.
Jó a futóműve, a franciásan lágy rugózás már a múlté. De azért nem olyan pattogós mint egynémelyik német autó.
A 68 lovas dízel alacsony fordulaton benzinesen viselkedik, kb. 1800-as fordulatszámtól viszont az ülésbe présel, ha odalépek a gázra. Városban nem mindig szereti a negyediket, de így sem fogyaszt sokat. Egyenletes tempónál senki nem mondaná, hogy dízel, csak alapjáraton illetve kihúzatásnál lehet tudni, hogy gázolajos. De egyébként halk.
Hibalista
- Ablakmosó
Ide hordtam szervizbe
Citroen Eger
Értékelése: 10
Képek az autómról
Fenntartási költség | (8) | Évjárat | 2007 |
Kényelem | (9) | Használati időtartam | 0 év |
Teljesítmény | (8) | Km vásárláskor | 25100 |
Megbízhatóság | (8) | Vezetett km | 0 |
Szerviztapasztalat | (10) | Átlagfogyasztás | 5 l |
Előző autója? | Corsa | Következő autója? | – |
Ennyire szerette | (9) | Megérte a pénzét? | igen |
Verdikt | (8.8/10) |
