A projekt az IHM támogatásával jöhetett létre. Írjon ítéletet! Írtam, de hogyan szerkeszthetem?

Ha az indapass elötti időkben írtam ÉS megadtam az email címet.

Az ítélet alján lévő mezőbe írja be azt az email címet, amivel egykor írta az ítéletet. Ekkor egy emailt kell kapjon a további teendőkkel.

Ha nem adtam meg emailt, vagy már nem tudom mit adtam meg, esetleg megszűnt az a cím.

Írjon a nepitelet@mail.totalcar.hu címre, ahova küldje el a probléma leírását illetve az ítélet linkjét.

Már indapassal írtam az ítéletet

Ekkor az ítélet alatt megjelenő sárga indapass boxon keresztül kell belépnie. Belépés után az ítélet alján lévő linkre kattintva szerkesztheti azt.

Autók » Citroën » C3 (2002-2009)

C3 1.1i X 

Az ítélet értékelése
5,0(1 db)

Megbízható kis zöld béka-apróbb tökéletlenségekkel

Szöveges ítélet

Szerettem a formáját, szerintem időtálló forma. A belseje is divatos, formás, bár az anyagminőség elég gagyi, ami azt illeti. Az összeszerelés minősége messze jár a jelestől, a nem egészen két esztendős autómban valami folyton nyikorgott-nyekergett,illetve a vezetőülés műanyag oldala a magasságállítónál megrepedt. A karosszéria szilárdsága is hagyott kívánnivalókat maga után, az ajtó nehezen nyílt, csukódott, és közben undok fémes hangot hallatott..Minden autóvásárlásra készülönek ajánlom, hogy nyissa ki és csukja be a kiszemelt járgány lehetőleg összes ajtaját! Az, hogy az ajtó hogy csukódik, utal a kidolgozás minőségére, meg a karosszéria merevségére is.Az anyagok az autóban vacak minőségűek voltak, a világos szövetülés gyorsan koszolódik, nem véletlen, hogy a 2005 végi modellfrissítéstől az ülések anyaga sötét.(Ami szerintem elegánsabb is).Jótanács:aki 2005 ősze előtt kiadott C3-ast venne, az feltétlenül vegyen kárpittisztítót is hozzá, ha az ülései világos színűek (vagy üléshuzatot, ahogy ízlésének jobban megfelel).
Szerettem viszont a viszonylag gazdag alapfelszereltséget, és azt, hogy sosem hagyott cserben. Akik ezt az autót választják, az 1,1-esnél erősebb motorral vegyék, mert ez a motor szigorúan csak városba való! lkt-n kívül és autópályán erőlkődik, zajos és sok benzint fogyaszt.A klíma is nélkülözhetetlen bele, mert nyáron az autó katlanná alakul nélküle.
Előfordultak még vele a következő apró hibák:első fényszórócsere kb 1,5 havonta, egy alkalommal komplett rendszámvilágítás-csere. Mindenkinek javaslom, hogy gyári rádióval felszerelt példányt válasszon, mert az 6 hangszóróból szól, az utólag beszerelt csak 4-ből, másfelől nálam az utólag beszerelt rádió nem bizonyult tartósnak, fél év alatt kontakthibás lett a kijelzője, és nem lehetett róla leolvasni, épp melyik csatornát hallgatom..Ezenkívül a vezetőoldali ajtót a karosszériához rögzítő csavar folyamatosan kilazult, és minden nyitásnál-csukásnál kattogott, hiába húztam meg mindig újra és újra, mindig újra kezdte.
Szumma szummárum:aki használt C3-ast keres, az ne sajnálja az időt-energiát, nézzen meg sok tipust, vásárlás előtt pedig széleskörű állapotfelmérés!Ezzel sok későbbi bosszúságtól kímélheti meg magát. Ja, és mivel a franciáknak nem erőssége az elektronika, minél kevesebb elektromos kütyüvel felszerelt autót kéretik választani!Kényelmes dolog az az automatikus világításkapcsolás, meg esőérzékelős ablaktörlő, de azért lehet ezek nélkül is élni!:)Nekem sikerült, sose hiányzott, a mostani kocsimban sincs.

Hibalista

- Szép pisztáciazöld színe volt, a fényezés minősége jónak mondható, még 5 éves korában is csillogott, pedig viszonyleg sok gépi mosásban részesítettem:)Első fényszóró beázott, illetve a fényszórók gyakran kiégtek. Cseréjük hosszadalmas és kihívásokkal teli feladat:)
- Néha meglepett, mert a piros lámpánál várakozva egészen váratlan lefulladásokat produkált úgy, hogy a váltó közbenüresben volt. Mikor menni kellett volna, akkor láttam csak, hogy a hajtómű sztrájkba lépett:)Utólag is köszönöm mindenkinek, aki akkor heves dudálással adott hangot az érzelmeinek:)Ezenkívül a váltója sem főnyeremény, rükvercben elég gyakran recseg, hosszú úton jár, darabos. Viszont a többi francia váltó viszonylatában szerintem elfogadható.

Ide hordtam szervizbe

Porta Hungarica Kft, Mosonmagyaróvár. Korrekt munkát végeznek, de elég drágák, pl a 45 ezres szervízért 65 ezer forintot kértek volna úgy, hogy mindösszesen az olajat meg a pollenszűrőt cserélték volna. Végül más kapta a megbízást.

Értékelése: 6

Képek az autómról

Fenntartási költség (7) Évjárat 2003
Kényelem (7) Használati időtartam 5 év
Teljesítmény (5) Km vásárláskor 0
Megbízhatóság (9) Vezetett km 60000
Szerviztapasztalat (6) Átlagfogyasztás 7 l
Előző autója? Következő autója? Toyota Yaris
Ennyire szerette (7) Megérte a pénzét? nem
Verdikt (6.2/10)  
 
Ítélet értékeléséhez be kell jelentkezned.
 

Citroën C3 2002 (2002)

További ítéletek (158 db)

Szűkítés: jól megírt| képes| hosszú
Cím / Modell Időpont Hossz Km Ítélet Ért.

Népítélet-kereső Népítélet-kereső

  • Fenntartási költség
  • Kényelem
  • Teljesítmény
  • Megbízhatóság
  • Szerviztapasztalat
  • Ennyire szerette
  • - Évjárat (mettől meddig)