Autók » Citroën » Berlingo (2018)

Berlingo FEEL BlueHDi 100 BVM5

Meglepő Burlingo

Február végén vettem át 3 km az órájában. Nem mondhatom, hogy bőkezűen bántak az üzemanyaggal a gyárban, 30 km megtehető mennyiség volt benne, bár az AdBlue tele volt. A márkakereskedőnél eltűntek a szőnyegek belőle. A kereskedő szerint nem jár, viszont az papírozáskor még benne volt. Átvételre felszívódott.

Elsőre nehéz volt megszokni, hogy rettenetesen magas az orra és elöl nincs radar. Meglehetősen sokat nyújtogattam a nyakam.De egy kis gyakorlással könnyen megszoktam.

Már hazaúton kavicsot kaptam, ilyen az én szerencsém.

Mire kezdtünk összeszokni, elkezdett kopogni a jobb első futómű. Leginkább akkor, mikor a felfüggesztés lefelé mozdult. Tehát egy kátyúba érve koppan, fekvőrendőrön nem. Emeltük párszor, de semmit sem találtunk. Nem laza, nem lóg, nem kopog. Majd első garanciális szervizeléskor jelentem.

A leginkább bosszantó hiba, a vezető oldali tolóajtó. Ha egyszer bezárja a központi zár, akkor kívülről nem lehet nyitni. De ha belülről megnyitjuk, akkor a következő központi zárásig nyitható. Majd első garanciális szervizeléskor jelentem.

Megjártam vele Párizs-t oda - vissza csak tankolási kiállásokkal minden gond nélkül.Összes folyadék rendben. Majd hónapokkal később 1 hét leforgása alatt benyakalta a kiegyenlítő tartály tartalmát. 7 dl lett utánatöltve a maximum szintig, azóta belement 7500 km és még mindig középállásban.

Nem támogatom a hosszú olajcsere periódust, de sajna 30.000 km az előírás.Pedig már elég szirupos benne az olaj.

2020-01-29
Megvolt az első olajcsere. Szlovákiában történt meg, mivel a magyar márkaszervízek 70e Ft-tal drágább ajánlatot adtak.
Érdekes, hogy a szervizkönyv szerint 30e km a csereperiódus, de a motortérbe ragasztott matricán már csak 20e.

A fogyasztását dokumentálom, a következő linken lehet böngészni: https://www.spritmonitor.de/en/detail/1041881.html

- 110 km -> Kavicsot kaptam az M0-n
- 4200 km -> Jobb elölről koppanásokat hallani.
- 6790 km -> A bal oldali tolóajtó nem nyílik kívülről.
- 17600 km -> 7 dl fagyálló
- 23400 km -> Guminyomás fals riasztás
- 2020-01-29
- 4200 km -> Jobb elölről koppanásokat hallani. -> Toronycsapágy
- 6790 km -> A bal oldali tolóajtó nem nyílik kívülről. -> Zár mechanika
- 10000 km -> A vezetőoldali biztonsági öv csatja nem jelzi a kikapcsolt állapotot. -> Az üléshez rögzített csatból kiszakadt / kiesett a kábel, ezért nincs visszajelzés.

Még nem volt, legkésőbb Február

Fenntartási költség (9) Évjárat 2018
Előző autója? C4 Grand Picasso Következő autója?
Verdikt (8.0/10)

Citroën Berlingo 2018