Autók » Chrysler » 300m (1998-2004)

300m 3.5 V6

Száguldó Élmény

Pár éves amerikai kiruccanásomat 1 éve kezdtem meg és mivel itt kint autó nélkül halott az ember első dolgaim egyike volt autót venni. A lehetőségek között volt: Volvo S60-S80; Mazda Millenia (otthon ez Xedos 9); Saab 9-3, BMW 5, Mercedes C320 és a 300M. Az igazsághoz tartozik, hogy az összes felsorolt autó 4-5 évesen, közel azonos árért kapható idekint. Mindegyiket kipróbáltam és végül úgy döntöttem, ha amerika akkor egy igazi amerikai "benzinfaló". Nem bántam meg! A fogyasztása 12 liter körül van városban, de hosszabb autópályás utazás során már sikerült 8-8,5 literes eredményt is produkálni. Köszönhetően az itteni benzinárnak ez a fogyasztás kevésbé viseli meg a pénztárcát.
A kényelem az autóban egyszerűen hihetelen.
Én már utaztam Renault Lagunában Angliából haza (1700 km) 24 óra alatt, de már pár óra után sajgott a derekam.
Hasonló utazás a 300M-el, 10 óra alatt dél-karolinából Orlandóba (900 km) az ülés elképesztően kényelemes és a vezetés minden perce élvezet volt. Nagyon jó a gyorsulása, méretéhez képest sportos és a 11 hangszórós Infinity hangrendszer verhetetlen "talán ha Bose lenne". A belső tér rendkívül tágas, kényelmes.
Az autó sport csomaggal szerelt ezért a rugózás kicsit keményebb és nagyobb az útzaj. Az automata váltó csak négy fokozatú és az ötödik nagyon hiányzik!
A kocsi design-ja gyönyörű. Nem is értem, hogy ronthatták el így a 300C-formáját.
Összefoglalva számomra nagyon megérte a pénzét.

- Üzemanyagcső csere: $500 (rablás fényes nappal, de Amerikában hivatalos szakszervízben ez "normális")
- Ezen felül csak rendszeres olajcsere + ékszij csere

USA, Greenville, SC, Dodge, Chrysler márkaszervíz