Szabadság, szeretem!
Szöveges ítélet
Már többször irtam róla!Most csak azért reflektálok,mert olvasom,hogy valaki azt irta,hogy 15-20litert fogyaszt az autó!
Az én tapasztalatom éppen ellenkező,nem tudom az itélet irója hol,milyen körülménnyek között tesztelte az autóját,egy biztos ha tényleg ennyit fogyaszt ott nagy gond van!Az én Lacsim másfél éves,de kezdetben sem fogyasztott többet 8-9 liternél!A 10000 km
elkerülése után a fogyasztása 7 liter körül állt be!Az utolsó mérésnél 800km után 54liter!Akárhogy is számolom nincs 7 liter az átlag,pedig megyek vele minden nap városban és országuton egyaránt!Szerintem és már rajtam kivül többen is leirták,hogy sok függ azon hogyan lett bejáratva az autó!A szervizben is azt tanácsolták,hogy huzassam ki rendesen,mert csak akkor megy!
Megy is rendesen,de téved az aki azt hiszi,hogy versenyautó!
Egy dolog viszont tény,csak városban autózni ezekkel a tipusokkal nem kifizetődő!Azt én is tapasztaltam,hogy folyamatos városi közlekedés mellett simán lenyeli a 8-10 litert!Igaz amikor vettem erre fel is hivták a figyelmemet,hogy a városi fogyasztása
elég drasztikus,köszönhetően a 95 pacinak és a magas fordulaton leadott nyomatéknak!Magyarul városi autózásra ott a Skoda Fabia!
Hibalista
- Eddig csak egy bizti ment el rajta!
Ide hordtam szervizbe
Opel márkaszerviz Nagykanizsa
Értékelése: 10
Képek az autómról
Fenntartási költség | (9) | Évjárat | 2005 |
Kényelem | (10) | Használati időtartam | 0 év |
Teljesítmény | (8) | Km vásárláskor | 0 |
Megbízhatóság | (9) | Vezetett km | 31000 |
Szerviztapasztalat | (9) | Átlagfogyasztás | 7 l |
Előző autója? | Fabia 1.4 | Következő autója? | Talán egy Skoda Oktávia vagy egy diesel Lacetti |
Ennyire szerette | (10) | Megérte a pénzét? | nem |
Verdikt | (8.3/10) |
