Autók » Chevrolet Korea » Lacetti (2004-2009)

Lacetti 1.6 automata

Kényelmes, megbízható és olcsón fenntartható

Korábbi autóim a szokásos német márkák voltak, sorrendben Audi 100, BMW 316i cabrio, Opel Vectra, BMW X3, Mercedes ML... majd úgy adódott, hogy egy Daewoo Leganza került hozzám s írtóra bejött nekem, mert kényelmes volt, nagy és tágas, jól ment, keveset fogyasztott és a német autókkal ellentétben nem kellett állandóan szervízbe hordanom (mondjuk az E36-ot se kellett). Nagyon meg voltam elégedve vele, mert azt a sok pénzt amit korábban a szerelőhöz vittem csak azért, hogy menő autóban parádézzak, most magamra költhettem végre! Így maradtam a Daewoo-nál, ami időközben Chevy logót kapott, de számomra a koreai minőség maradt, így Daewoonak is hívom.

Ezt az autót tudatosan kerestem, mert van egy kombi dízel Lacettim 2008-as évjáratú, s kellett a családba egy kisebb városi benzines autómata. Kb fél évet vártam, amire megjelent egy eldugott német faluban a svájci határ mellett egy autómata példány.

Mivel ismertem jól az autó megbízhatóságát, így semmi meglepetést nem okozott e téren, hogy nem kell újjáépítenem. Azonban a fogyasztása rémes! Városban 11-12 liter (telitankkal 460km), autóőályán ez 7,5 liter 140-es tempóban. Kérdeztem kézi váltós 1.6-os tulajt, nekik is 11 liter a városi fogyasztás. Német tulaja tett bele utólagos tempomatot, ami nagyon jó dolog. Én meg 20ezerért rendeltem Kínából érintőképernyős LCD cuccot, amiben van GPStől kezdve minden, ami egy vadi új autóban van. Ergó olyan érzés vezetni, mint ha új szalonautót hoztam volna ki. Sőt, a velúr borítás ma már nem is rendelhető. Beültem a múltkor az új Clio-ba, automata volt az is. Leszámítva azt, hogy a műszerfal nem digitális, semmi különbséget nem tapasztaltam azon kívűl is, hogy annak új szaga volt. Na meg nálam 700ezernél állt meg felrendszámozva, a Renault meg 4.1milla.

A másik jó dolog a Lacettikben, az űlés magasságállító nem csak fel-le állítja az űlést, hanem szögben is mozgatható. Na ezt a mai egyéb autónál nem láttam, kivéve a luxus kategóriát.

Nem nyomom neki, nem akarom hogy többet fogyasszon, viszont 2000-es fordulaton már váltja a fentebbi fokozatot. A 4 sebesség nem elég neki, ezért fogyaszt városban sokat. Ezzel az 1.6 automatával szemben a 2.0 dizel Lacettim viszont gyorsúl mint a rakéta s annak a fogyasztása vársoban 8.5 max 9 liter. Majd arról is írok egy cikket, viszont ugyanezt tudom ott is leírni, hogy kényelmes nagyon, olcsó fenntartani, s akit nem zavar az, hogy presztizs az nuku, ellenben írtó szép dizájna van, az örűlni fog ennek az autónak. Rengeteget bontanak, így bontóbol lehet olcsón elemeket beszerezni, ha belemennek.

A kopó alkatrészek írtó olcsók hozzá, nem írok cég nevet, én a debreceni Sámsoni úton lévő olajos cégnél veszek mindent, ott nagykerárban veszem amit az ismert 2 nagy autóalkatrész áruházban kiskeráron. Persze ehhez kell egy olyan szerelő is, aki beteszi a hozott szűrőket, fékbetéteket stb.

Kerékből a 195/65 15-ot tettem rá, ugyanis ez jóval olcsóbb volt mint a saját mérete. +2 cm-vel nagyobb ez s megmértem pár napja, hogy ezzel a gumival mivel picit gyorsabban megy így pontosan azt a sebességet mutatja az óra, mint amit a GPS is.

Annak tudom ajánlani a Lacettit, aki nem akar szervízre sokat költeni a szokásos kopó alkatrészeken kívűl. Persze én prémium benzint tankolok bele illetve motoroljaból is jó minőségűt kap s időben cserélem. Meghálálta mindkét Lacettim.

Nagyon jó az autómata váltó, élvezetes a vezetés vele városban, s mivel kb felesben használom a kézi váltós dizel kombival, így a fogyasztás se annyira megterhelő, mint ha ez lenne az egyetlen autó. A fotón mindkét Lacetti rajta van.

Külsőre is nekem nagyon bejött a formája mindkét verziónak. Érdekes módon a japán autók világa már nem tetszik. Kár, hogy bezárt a Daewoo, így következő autóim biztosan Kia, Hyundai vagy Ssangyong lesznek (az új Korando-t Koreában gyártják, majd pár évesen zuhan az áruk eleget, hogy ár-értékben megvehető lesz, persze a többi új autóra is igaz ez, de a koreaiakról a szerelőm is csak jókat mondott).

- A szokásos kopó alkatrészeken kívűl típus hiba a légzsák kábelének a dugója kilazul, s a légzsák lámpája világítani kezd. Ezek a kábelek a sofőr és anyós űlés alatt találhatóak, 5000Ft-ért megcsinálta a szerelő.

Magán szervíz /mivel a Chevy már kivonult Európából s az autó se garanciás/

Fenntartási költség (10) Évjárat 2005
Előző autója? Daewoo Leganza Következő autója? tuti koreai lesz!
Verdikt (9.4/10)

Chevrolet Korea Lacetti 2004 (2004 - 2007)