Autók » Chevrolet Korea » Evanda (2004-2006)

Evanda 2,0

Amerikaiasan pazar

Hihetetlenül nagy a belső utastér, két 190 cm-es ember simán elfér egymás mögött, szélességben érzésem szerint nagyobb, mint a Skoda Superb, három felnőtt simán elfér hátul.

A felszereltség (4 légzsák, automata légkondi, ABS, TCS, 4 elektromos ablak, stb.) nekem megfelelő, esetleg a tolatóradar, ami hiányzik néha egy-egy kicentizett parkolásnál. A klima, a CD-s és kazettás rádió tökéletes, az autó külseje és belseje szép, bár föleg a külseje megosztja az ismerettségi körömet. A csomagtartó megfelelő nagyságú, nekem a megadott 430 liternél nagyobbnak tünik. A motor megfelelően húz, bár főleg a gyorsulásán érzödik, hogy nem japán, 210-220 között van a vége. (állítólag :-)

A futóműve nemcsak olyan mintha légpárnás lenne, hanem kifejezetten és meglepően jó a kanyarban is. A váltó se japán, de azért megfelelő.

Eddig két negativumot találtam. Az egyik egy apróság, nevezetesen, hogy egy nagyon kicsit hangos az autó, de ez viszonyítás kérdése. A másik, hogy szerintem sokat fogyaszt. Nem voltak illuzióim, hogy egy üresen is másfél tonnás autó, egy 2000-es benzinessel mennyit fog enni, de nekem a 65 literes tank sajnos igen hamar ki szokott ürülni, jól lehet leginkább a fővárosban közlekedek.

Összeségében használtan - én 2,2 millióért vettem - véleményem szerint kifejezetten megéri az árát.

- Eddig semmi, bár a check lámpa visszajelzője ég, de állítólag ez valami régebbi hiba tárolásából maradt vissza és egy kód megszerzése után lehet csak véglegesen törölni. Jelenleg törlés után nemsokára visszajön a jelzés.
- Nem kód kellett, hanem v.mi vezérműtengely jeladót kellett kicserélni, tökéletes az autó jelenleg, a fogyasztásra és az egyéb bekövetkezendő problémákra - remélem ilyen nem lesz -majd kb. 1-2 ezer km múlva visszatérek.

Opel Interat - Budakeszi

Maximális előzékenység, ha a kódot is megszerzik, akkor 10.
Megoldották a problémát :-)

Fenntartási költség (6) Évjárat 2004
Megbízhatóság (10) Vezetett km 2000