Autók » Chevrolet Korea » Captiva (2012)

Captiva 2,2D LTZ 4WD

Krumpli - kollégáim csak így hívják.

Hello,

Ebben az évben - kora tavasszal - vásároltam. Semmiféle elkötelezettségem sem volt sem gyártó, sem típus irányában, egyszerűen jó ár-érték arányú autót kerestem.
Elvárásom volt, hogy első tulajdonostól vegyem, szervizkönyves legyen, ami végig vezetett, illetve a sérülésmentes múlt. Mivel létszámban nagy a család, ezért a hét ülés mindenképpen előny, illetve elvárás volt.

Minden eddigi autómat Németországban vettem, így ezt is ott kerestem, illetve találtam. Többszörös telefonos egyeztetést követően április elején elmentünk párommal érte, és lábon hazahoztuk. Úgy gondoltam, hogy az a pár százezer forintos kereskedői költség maradjon a mi zsebünkben.

Árak, költségek: az autót 150 e km-rel vásároltam, természetesen teljes márkaszervizzel, amit itthon is folytattam. Sérülésmentes, szép állapotban, automata váltón kívül teljes extrával. Az autóhoz tartozott gyári alufelnin egy 19"-s nyári és ugyancsak alufelnin egy 17"-s kerékgarnitúra.
Így került 11400 euróba, ami egy 4,5 éves autónál szerintem rendkívül jó ár - erre jött a regisztráció, illetve az átírási költségek, üzembe helyezés, rendszám, stb., ami összesen sem érte el a 200 e Ft-t.

Összességében egy nagyon szép autóhoz jutottunk 3,7 mio Ft-ból, névre írva.

Fenntartás, költségek: az autóra eddig a kötelező szervizen kívül nem kellett költenem. Voltak olyan funkciói amiket nehezen, illetve egy kicsit logikátlanul találtam meg (tempomat kapcsolása, navi kikapcsolása, ablakra irányított levegőnél, visszajelzés nélküli klíma működtetés stb.), de ezekben segítettek a német fórumok, illetve a neten található bőséges anyag. Németországban fut jó pár ilyen autó, így az interneten minden meg lehet hozzá találni.
Az autó nehéz, és állandó négykerék hajtású - nem automata, illetve nem is kapcsolható a hajtás. Súlya 1995 kg, szárazon. Mindezt figyelembe véve úgy gondoltam, ha 8,5 liter alatt tudom tartani az átlagfogyasztását, akkor az elfogadható. Minden tankolásnál tele tankolom (pisztolykattanásig) és nullázom a számlálót, így mindig pontosan tudom, hogy mennyi volt a konkrét fogyasztás. Az elmúlt 10 e km alatt a legjobb 7,62 liter volt, a legrosszabb 8,01. Ebben mintegy 20 - 30 % városi forgalom mellett, országúti és gyorsforgalmi közlekedés van. Ez a fogyasztás egy ekkora autónál - szerintem - nagyon rendben van.

Komfort: az autó hétüléses. Minden ülés bőrös, a hátsók padlóba süllyeszthetők. Szerintem a hátsó ülések 175 cm-ig teljesen megfelelően használhatók - szépek, bőrösek, rendes (nem teniszütő) fejtámlával. Könnyen mozgathatóak, és beszállásnál még egy gyerek is előre tudja billenteni, úgy, hogy nem csak a középső sor támlája billenthető, hanem az egész középső sori ülést (osztottan, mindkét oldalról) egy mozdulattal, ülőlapostul fel lehet hajtani. Praktikus megoldás, és nagy bejutást biztosít.
Az ülések jók, az oldaltartásuk talán kifogásolható - deréktámasz van, így hosszabb út sem fárasztó. A vezetőülés elektromos, a többi kézzel mozgatható. Természetesen a középső sori hátlapok is - osztottan - dönthetők. Mint minden bőr, ez is nyáron meleg, télen hideg - ez ellen van ülésfűtés elől.
Kárpitok, burkolatok: érdekes módon a belső burkolatok felülete síkos, és első látásra keménynek tűnik. DE nem az, ezek alatt már PUR hab található, így nem kopognak. Ebben az árban szinte minden autó kopogós belteret kínál.
Van több autónk, amikből az első, ami koreai - autóipari cégnél dolgozom, és vannak koreai vevőink. Ha ugyanazzal a kritikával és gonddal építik az autóikat, amivel a mi termékeinket is vásárolják, akkor az már rossz nem lehet.

Vezetés: sajnos van egy hibája, amit több fórumon, illetve tesztben is olvastam. Az első fokozat kiosztása nem jó. Ahhoz, hogy 2. fokozatban ne fulladjon le az autó, már az első sebességben is turbótartományba kell gyorsítani. Ez egy hideg motornak nem való. Nagyon kíváncsi leszek, hogy működik télen, hidegben. Melegen már nem okoz problémát, de hideg motornál - főleg, ha kímélni akarom - nem egyszerű. Mindez persze csak megszokás kérdése.

Motor: fogyasztása elfogadható, a 400 Nm és a 184 LE elég az autó mozgatásához, és az előzésekhez is - bőven. Olajfogyást nem látok, igaz a nívó nagyon nehezen leolvasható, mert mindig összekenődik, amikor kihúzom. Visszajelzés van, így nem aggódok miatta. Az olaj felhígulását, minőségét azért figyelem, és ez a nívópálcán látható.

Karosszéria: rendkívül jó a szigetelése, szinte semmilyen menet-, vagy kerékzaj nem hallatszik be. Kollégám új X3-sa zajosabb, illetve a teniszütő méretű tükrök sokkal nagyobb zajt keltenek, mint ebben. Ez nem vicc.
A 19"-s kerekek jó úton szépen gurulnak - kátyús, rázós út szerencsére felénk nagyon kevés van, így ahhoz nem kell alkalmazkodnom. Azon ráz a nagy kerék.
Még egy dolgot kifogásoltak a tesztekben - az pedig a mélyre húzott lökhárító szegély. Hát ez valóban nincs túl magasan. De ha megnézünk egy jelenlegi (új tervezésű) SUV autót, akkor látjuk, hogy ezeknek a városi terepjáróknak már nem terepre szabott a kialakítása. Inkább egy emelt kombira emlékeztet, magas üléspozíció mellett. Aki terepezni akar, az vegyen olyan autót, ami oda való - kap vele egy teherautós komfortot, lomha, zajos hajtást, teherautós kényelemmel.

Az első 10 e km tapasztalata alapján, nyugodt szívvel ajánlom azoknak, akik nagy autót keresnek, jó ár-érték aránnyal, családnak.

A chevroletnek az utóbbi időben beszakadt az ára - valószínű az európai piac elhagyásának hírére. Ha az ember nem kapkod, és ráér autót venni, akkor nagyon tisztességes darabokat talál, nagyon jó áron.

- Tolatókamera (magasnyomású mosótól)

Chevrolet Szakszerviz

Fenntartási költség (4) Évjárat 2011
Előző autója? 520D Következő autója? Még nem tudom - valószínű benzines lesz, és távol-keleti
Verdikt (7.2/10)

Chevrolet Korea Captiva 2012