Autók » Cadillac » Sts (2004)

Sts 3,6L V6

Egy darab Amerika

Mindig is szerettem volna egy V6-os vagy V8-as autót.
2011 februárban megvettem, úgy éreztem itt az ideje, ma-holnap 40 vagyok. Ugyan volt már amerikai autóm és szuper volt, de ismét le kellett kűzdenem azt a félelememet ami szinte mindannyiunkban megvan amikor amerikai autó vásárlására gondol. Drága fenntartás, magas fogyasztás, rossz menettulajdonságok, gyorsan kopó alkatrészek, kétes előélet, rossz minőség stb. Ez az autó is azt mondatja velem, hogy ez rossz beidegződés és részemről végérvényesen végeztem is ezzel az érzéssel.

Az autó Magyarországi, nem import, nem volt törve, körbemértem. Belül az illat még olyan mint az új autóé. Kívülről makulátlan nagyítóval is nehéz rajta hibát találni, szóval jó vétel volt (Új ár 18Mft, de jóval 5Mft alatt volt az ára).

Az autó szíve egy 3.6L V6 (újabb, jobb verzió) 260LE-s motor. Az autó tömege 1,7T. Gyorsulása 7mp/100Km/H. Fogyasztás a gyári adatoknak megfelelő, nekem autópályán 11L (130 tempomat) tisztán városban 13.5L-14.5L között, vegyes 12-13L. A fogyasztás lehetne több is, de minden a vezetési stílustól függ, ha nem figyelem akkor stabil 14L-15L, ha nyomom akkor akár 20-25L is lehet. Ne feledjük 260LE/1700Kg! Aki nézi a fogyazstást annak azt tudom mondani, hogy nem érett még meg az ilyen autóra. Ha beleszeretsz egy nőbe, akkor sem arra gondolsz, hogy meg tudsz -e majd adni neki mindent, ugye?

STS - Seville Touring Sedan (Kényelem , sportosság egyben, nekem ideális)
Belül full bőr, fullextra, hangevezérlés, TV, BOSE 10hanszóró még az ülés tetején a fejednél is, 10légzsák, kormáynfűtés, ülésfűtés stb. Európia navi, de okosba van benne magyar navi DVD, vagy Subaru vagy LandRover DVD jó bele.
Bővebben:

www.usedcars.com

Hogy milyen érzés?
Ez egy nagyon-nagyon-nagyon jó autó!!! Az autógyártás csúcsa! Egy darab Amerika! Sok autót használtam volt Kispolszki, Lada, Suzuki, Skoda Octavia, Fordok, Opelek, WV, Chrysler, Mitsubishi szóval ami az átlag Magyarnak. Mentem sok egyéb típussal Volvo, Infiniti, BMW, nem sorolom. Ez eddig a csúcs. Örülök, hogy nem a CTS-t vettem, ez nagyobb, elegánsabb. Ha odalépsz neki ordít mint egy állat (gyönyörű hangja van) és megy mint a rakéta. Sportos és kényelmes, nem himbál, nem billeg, feszes, stabil ahogy kell.
Kívánom, hogy mindenkinek legyen egy ilyen.

ui.: Totalcar Lexus-sal hasonlította össze, persze, hogy a Caddy tetszett jobban...

- Eddig semmi, de nem is sokat használtam - Ablaktörlő lapátot cseréltem rajta. 4500 Ft. - Gumiszőnyeg , hogy védjem a szőnyeget 2000 Ft.

még nem volt szerelőnél

Fenntartási költség (7) Évjárat 2006