A projekt az IHM támogatásával jöhetett létre. Írjon ítéletet! Írtam, de hogyan szerkeszthetem?

Ha az indapass elötti időkben írtam ÉS megadtam az email címet.

Az ítélet alján lévő mezőbe írja be azt az email címet, amivel egykor írta az ítéletet. Ekkor egy emailt kell kapjon a további teendőkkel.

Ha nem adtam meg emailt, vagy már nem tudom mit adtam meg, esetleg megszűnt az a cím.

Írjon a nepitelet@mail.totalcar.hu címre, ahova küldje el a probléma leírását illetve az ítélet linkjét.

Már indapassal írtam az ítéletet

Ekkor az ítélet alatt megjelenő sárga indapass boxon keresztül kell belépnie. Belépés után az ítélet alján lévő linkre kattintva szerkesztheti azt.

Autók » BMW » Z3 (1995-2003)

Z3 1,8 

Az ítélet értékelése
5,0(3 db)

Z3-as 11 évesen

Szöveges ítélet

Ez az autó nekem egy nagy szerelem! Évek óta néztem a hirdetéseket a neten mire megtaláltam „Őt”. Imádom,h. olyan szép „hot road”-os formája van! Szerintem sokkal szebb mint az új Z4-es, és ezt nem csak én állítom:-)

Sajnos csak egy régebbi modellre volt pénzem ezért 11 évesen vásároltam meg. Motorikusan semmi probléma nem volt eddig vele. Szépen húz, de a korábban nem hozzáméretezett sportkipufogó rendszer nagyon elrontotta a motor egyenletes teljesítményét. Mivel nagy a súlya sajnos 2000 fod/min alatt nem is dolgozik rendesen a motor.

Aki ilyen idős autót vesz annak számolnia kell azzal, hogy a motoron kívül sok minden apróságra kell költenie, nem is keveset. Bár az autó tartja az árát ebben a korban, még is érdemes jól körbenézni, mert a sok bosszantó kis apróság tetemes pénztől tud megszabadítani bennünket.

Elég sok gondom volt a futó és kormányművekkel. Ennek az az oka, hogy nem hozzá illő felnivel és gumival használta a korábbi tulajdonos (17"). Ez teljesen hazavágta a futómű egyes részeit. Max 16" felnit szabad felrakni rá és még azzal is érezhetően nehezebb kormányozni, mint az eredeti gyári 15"-os felnikkel. Érdemes kicsit ballonosabb abroncsot felszerelni mert a roadster jelege miatt eléggé kemény vezetési élményt ad a sportosabb "cipőkben". Vásárláskor egyszerűen vigyük el egy gumishoz akivel ellenőriztessük a futómű geometriát. Ott minden kiderülhet!

Mindenképpen vizsgáljuk meg a vászon állapotát. De ne kívülről, hanem belülről! Ha belül elszíneződéseket látunk foltokban, akkor beázik sajnos. Felhívom a figyelmet arra, hogy egy gyári vászoncsere legalább 400eFt.

Vizsgáljuk meg az elektromos funkciók működését is. Főleg a hátsó pót féklámpa és csomagtartó vezetékezéseket. Sajnos úgy alkották meg a kábelkorbácsok bekötését, hogy azok a sok nyitogatástól egy az egyben eltörnek. Az oldal és csomagtartó ajtók nyitásérzékelői gyárilag egy egyszerű műanyag tüskével kerültek megoldásra. Teljesen elkoptak nálam. Ezt úgy tudjuk ellenőrizni vételkor, hogy az utastér-világítást becsukott ajtónál kipróbáljuk, hogy ég e a nyitásérzékelő lámpa? A csomagtér ugyan az sajnos és az egyik alkalommal azt tapasztaltam, hogy lemerítette a le nem kapcsolódó lámpa az akkumulátoromat.

Az autó egyébiránt nagyon kényelmes. Én elég nagydarab vagyok 182/100kg és még is kényelmesen elférek benne. Próbáltam már a Mazda MX5-ös belső méreteit is, de nekem az szűkös volt. Talán azért ilyen nagy a hely benne, mert egy normál 3-as vázára építették fel a kocsiszekrényt.

A legmeglepőbb számomra a csomagtér mérete. Két főnek ez tökéletesen elég! Összehasonlítva más roadster-ek csomagtartóival, mindenképpen az élen van. Ez nagyon fontos szempont szerintem hiszen egy-egy hosszabb túra alkalmával normálisan be tudsz pakolni és nem kel kiegészítő csomagtartókat rögzíteni a csomagtartóra, hogy aztán ott „susogjon” egész út közben!

Az autó szélvédelmével elégedett vagyok! Baseball sapka azért kell, de 130km/h-ig e nélkül is komfortos az utazás nyitott tetővel. Az autó végsebessége nálam 190km/h volt vászontetővel. Ennél többet nem ment. De ekkor már lepergett előttem az életem. Más feeling egy ilyen autóval, ekkora sebességgel száguldozni, mint a megszokott zárt dobozszekrény hang és szélszigetelt kényelmét élvezni!

Hibalista

- Kormánymű, felfüggesztések, gömbfejek, lengőkar, elektromos kábeltörés a hátsó csomagtartónál, ajtó becsukódás érzékelők elkopása, főtengely szimering, sebesség váltó szinkron gyürü kopás, kipufogó rendszer, vászontető rögzítő kapocs, levegő írányító kapcsoló, jobb és bal oldali ablakemelelő.

Ide hordtam szervizbe

Wallis Duna, Könyves Kálmán krt. 5.

Értékelése: 9

Képek az autómról

Fenntartási költség (2) Évjárat 1996
Kényelem (8) Használati időtartam 1 év
Teljesítmény (4) Km vásárláskor 98000
Megbízhatóság (7) Vezetett km 2000
Szerviztapasztalat (3) Átlagfogyasztás 11 l
Előző autója? 325i Következő autója?
Ennyire szerette (8) Megérte a pénzét? nem
Verdikt (4.7/10)  
 
Ítélet értékeléséhez be kell jelentkezned.
 

BMW Z3 1995 (2000 - 2002)

További ítéletek (16 db)

Szűkítés: jól megírt| képes| hosszú
Cím / Modell Időpont Hossz Km Ítélet Ért.

Népítélet-kereső Népítélet-kereső

  • Fenntartási költség
  • Kényelem
  • Teljesítmény
  • Megbízhatóság
  • Szerviztapasztalat
  • Ennyire szerette
  • - Évjárat (mettől meddig)