Autók » BMW » X1 (2015)

X1 X1 Xdrive28i

Az oregebb jobb

Udv, ez a masodik X1 a csaladban, 2018 marciusban vettuk, a dealer hasznalta, bemutato meg szerviz autonak. Kb 7000 km volt benne es jo nehany opcio amit
magam nem valasztottam volna de mar orulok neki.
Ez ugye a kereszt motoros alapbol elso kerek hajtasu 228 LE-s ket literes benzines
8 fokozatu Aisin automata valtoval, mivel xDrive igy 4 kerek hajtassal, ha kell.
225x50 R18 4 evszakos defektturo Pirelli gumikkal Y mintaju aluminium kerekekkel.
A fontosabb opciok: premium csomag; led lampak kanyar lampakkal; head up display
amit nagyon szeretek, navigation system ami jol jon mert nincs okos telom, futott
kormany, reszben ezert adtam el a mercim, tolato kamera, motoros hatso ajto, kellemes de nekunk gondot okoz, sport ulesek mindketto memoriaval.
kenyelmi csomag: kulcs nelkuli inditas; motoros tukor behajtas; panorama uvegteto; garazs ajto nyito; motoros derek tamasz.
Ezeken felul szurke metal fenyezes es bor karpitozas.
Az osszes opcio a szallitasi koltseggel egyutt kozel $10000 et dobott az alaparon,
de mivel hasznalt volt kaptam $3850 kedvezmenyt. Egy masik kereskedonel kaptam egy
fulest, ha BMW hitelre veszem me $4000 lejon az arbol. Igy azert mar sokkal jobban tetszett az ugy es meg ezer dolcsival tobbet adtak a harom eves GLA 250 4 motion
Merciert mint a fulest ado kereskedo, az uzletet megkotottuk.
3 ev ingyenes szervize is benne volt az arban, de ezzel szivtam egy kicsit.
Az elozo X!-et is toluk vettuk 5 evvel korabban, ossze-ossze hasonlitgatom a kettot, sokszor az oreg nyer, de errol kesobb.
Az auto alapvetoen kenyelmes, gyors, jol huz, lenyegeben hibatlan.
Egyetlen gondom a motoros hatso ajto ami neha magatol kinyilik -nem tudom hogy
megnyomodik a kulcs a zsebemben- de utoljara a kezemben volt a kocsi mellett
alltam amikor kinyilt. A nagyobbik baj hogy neha magatol bezar es fejbe vaghatja
a pakolt, a nejem odarendel ha ki-be rak valamit orzonek.
A gond az hogy hol van hol nincs, nem tudom reprodukalni.
Eddig volt 2 ingyenes szervizem es egy extra latogatasom visszahivas miatt, es egy
cascos szelvedo cserem, minden esetben kaptam egy kolcson autot ingyen, nekem csak
fel kellett tankolni leadas elott, jo 50 km-re a szerviz tomegkozlekedes nincs.
A visszahivas a B oszlopon kellett cserelni valamit, egy evre az ertesites utan
hivtak be a cserere.
Az autot nagyon szeretem, de azert nem felhotlen az ugy. Aprosagok bosszantanak, foleg akkor ha valami az oregebb autoban jobb, ugye minketto Z1 xDrive 28i.
Vilagitas: az uj ledes a regi halogen, a led persze jobb, de , mindketto negy lampas BMW arccal, de az oregben kivul a tompitott bent a hosszu feny, az ujban mindketto a kulsoben. A gond az hogy van egy kellemes tompitotta es egy egbe vilagito hosszu fenyem az ujban, de pesze csak egyben allithato mondtak, igy vagy
marad igy vagy lesz egy rossz tompitottom es egy jo hosszu fenyem, megoldas nincs,
nem bojgatjuk a tompitottat, 90 %-ban az kell.
Ablaktorlo lapat mindketto bujtatott de az uj nagyon el van takarva. Jon a tel, talan ho is lesz, neha jo volna ilyenkor felhajtani az ablaktorlot. Na ezt nem lehet. Neztem a neten, ez nekem nem dolgozik. A szervizben kerdeztem, probalkoztak, nekik sem ment, de mondtak kilehet azert cserelni. Egy kuki szo nincs errol az
autohoz kapott hasznalati utasitasban.
Palacktartok: az oregben szuper, a palack ferden fekszik, kezre all, csodas.
Az uj, nem csodas, a palack lefekszik, nem ferek hozza, ki kell nyitni az ajtot ha ki akarom banyaszni, persze ehez felre kellene allni, nem iszom.

- Otodik ajto neha kinyilik, neha becsuk

Dryer and Reinbold Greenwood IN USA

Fenntartási költség (10) Évjárat 2017