Autók » BMW » i3 (2013)

i3 I3s REX

Karbon csoda

Autót akartam venni x4-est.....aztán valahogy beleültünk egy "ilyenbe"egyből szerelem stb.
Megvettük,öröm bódottág.Nagyon megy de nem sportkocsi és a futómű sem teszi azzá,különösen a 19colos vékony virsliken.
Ez egy városi kocsi 4személynek(amit nem igazán értek hogy miért nem öt)normálisan használva télen120-nyáron200km között simán
tudja.A rex motorral pedig korlátlanul bármennyit mehetünk,persze odafigyelve az energiafelhasználásra 75% akksinál bekapcsolva felvéve a forgalom ritmusát illetve tapasztalatom szerint 100-110km/órát nem átlépve,semmi gyorsulás!Szinte mindenkit meglehet vele lepni piroslámpánál:):)
Négy felnőttnek is elég a hely a csomagtartó kicsi,fűtése az autónak nagy hidegben gyenge.A rexes verzióhoz nem rendelhető hőszivatyús fűtés így télen kb 30%veszteség keletkezik az utastér melegen tartásához.
A klima kb15%-ot vesz el nyáron.Tapasztalatom szerint ha nincs fűtött garázs és otthoni töltés lehetőség(vagy munkahelyi:):):) akkor
rámegy napi 1-2óra az életedből:(:( viszont mióta megvan wc-re is ezzel járunk mert még rengeteg helyen lehet ingyen tölteni.
Fogyasztása 13-17kw/100km,lehet számolgatni.
Benzinnel kb 6-7liter normálisan használva.A gyári töltője kevés(2,4kw/óra)mi vettünk hozzá egy 11kw/órásat,azzal már teljesen élhető 3,5óra alatt feltölti.0-50gyorsulás ihaj x5-ök vért izzadnak....de megtanít okosan,a környezetre,az energiára odafigyelve vezetni.....eleinte még vadul gyorsulgatsz vele aztán tanulsz és okosodsz.
Összeségében jó választás volt,készül hozzá a napelem és akkor hibátlan,teljes értékű gépkocsi lesz!

- Semmi

Még nem érte el a kötelező szervizt.

Fenntartási költség (10) Évjárat 2018
Teljesítmény (10) Km vásárláskor 12000