Autók » BMW » 3 (E46) (1998-2005)

3 (E46) 318i

Elnyűhetetlen

2016-ban első autóm után ami egy szemétdomb bontószökevény E36 compact volt úgy döntöttem adok még egy esélyt a márkának.Ekkor még nem sejtve,hogy a család legmegbízhatóbb autójának leszek tulajdonosa. Az akkori kínálat alsóbb feléből 800 000 Ft ért többszöri átnézés után megvásároltam a jelenlegi autómat amitől első körben féltem milyen hibái fognak majd kijönni. Az autó M43TUB19 régi vágású 8 szelepes szög egyszerű benzinmotorral van szerelve. Nem sokkal vásárlás után a wallisban átvizsgálva disa szelep hibát mutatott így az a pénztárcám nagy bánatára gyári alkatrészre lett cserélve ,ez volt a legnagyobb kiadásom 6 év alatt.

Az évek alatt több kisebb szervíz volt amit otthon egy kis ügyességgel könnyen meg lehetett csinálni, majd csapágyas lett a motor amit szerencsémre időben észrevettünk így csapágysor cserével orvosolva lett a történet.

Az autó a negatív sztereotípiák és ócsárolások ellenére amit a márkát érik sosem hagyott csereben , átlag évente 12000km-ert használom. Megjártuk vele többször a horvát tengerpartot, csehországot és több környező országot. Megbízhatóságból jelest kapott. Legutoljára 2020februárjában járt autószervizben , az apróbb dolgokat magamnak csinálom meg. A motor tartósságát bizonyítja,hogy környezetemben van egy ugyan ilyen motorral szerelt E36 amiben már 600 000 km- nél jár a mutatója.

Negatívuma,hogy nem egy erőgép cserébe sokat eszik azonban dinamikusan el lehet vele közlekedni, nem irritálóan gyenge. ( Ilyen fajta vágyaim kielígétíse képp beszereztem egy 6hengeres E36 cab
Többször elgondolkodtam eladásán de mivel nem gondolom ,hogy ennél megbízhatóbb darabot találnék ezért egyenlőre marad. Környezetemben az agyon dícsért toyotáknak több problémája van mint ennek a kiöregedett BMW-nek.
PluszTöbb csajom is imádta az autót ;)

- Légtömeg mérő, Disa szelep, fűtés előtét ellenállás, kartelgáz szűrő, vízcsövek, fékcső, csere, szelepfedél tömítés, lamda szonda, első lengőkarok, hajtókarcsapágy,

Saját magam, márkafüggetlen autószerelő

Fenntartási költség (10) Évjárat 2000
Előző autója? E36 Következő autója? E90
Verdikt (9.3/10)

BMW 3 (E46) 1998 (2005 - 2005)