Autók » BMW » 3 (E46) (1998-2005)

3 (E46) 320i Touring

Arany láz?

Nos az E36 után ujabbat akartam. Igaz csak 1 évvel ujabb jutott de modellben már ujabb E46 lett. Ebböl is maradtam a 320i Touring kivitel mellet. Ebben már volt végre könyök támasz, ami régi nagy álmom volt. A bör helyett itt már rendes vászon kárpit volt. Ez a kocsi már nem volt annyira patika állapotu de hát ez van. Nem volt jobb vétel és kocsi meg kellet. Rozsda nem volt rajta csak egy két nagyon apro jel tipikusan a sárvédönél. Igazábol tul sokat nem tudok róla irni, ment tette a dolgát. A manuális váltot valahogy sosem sikerult megszeretnem a BMW -nél. Legalább is ezekben a E36,E46 modellekben nem. Az ülés kényelmesebb mint elözö kocsikban ami volt nekem de még mindig nem az igazi. Napi 120km azért nem kevés szerintem ugyanis ennyit ingázok munkahelyem és az otthonom között. A rozsda idövel egyre jobban elöjött. Családban maradt a kocsi de én vettem egy ujabbat. Igaz csak 2 évvel de arrol majd a következö irásban. :) Szerelni amugy szerintem eléggé könnyü. Alkatrészek is vannak hozzá rendesen szóval nincs gond. Nagyon nem kell a motorba nyulni amugy ha az ember elöször is normalisat vesz másodsorban pedig rendes olajat és szüröket rak bele és idöben cseréli öket, ami nálam 10.000km.

- Sajnos magyarul nem tudom mi a neve az alkatrésznek, de körülirom. Az a két részböl álló gumicsö ami a levegöszürö után megy a motorba. Na az el volt öregedve és repedve. Nem drága amugy. Szervo olaj tartályt cseréltem, de utolag bele gondolva nem kellet volna elég lett volna csak átmosni a régit mert igaz a tartályban lévö szuröt ki lehet csavarni mozgatni lehet de kivenni nem. Ez sem nagy tétel amugy. A hátsó féknyergeknél a levegöztetö csavar be volt rohadva és a feje el volt nyalva. Eredetileg 9-es kulcs kell rá de én rávertem egy 8-ast és ovatosan kinyitottam. Ezeket azért irom mert mind a 3db E46-omnál azonos probléma volt. Cseréltem váltó és differenciál olajat is. Mindig mindenböl gyárit vettem. Hátsó ablaktörlö egyszer csak nem mozdult. Szétszedtem és láttam hogy a viz befolyt fentröl az ablaktol és berozsdásodott. Maga a motor tökéletesen müködik. Sok WD40 és egy jó 30 perc mozgatás után megy ahogy kell neki. Az ablakmoso folyadékot spriccelö motor azonban hátul nem müködik, arra még rá kell nézzek. Ezeket leszámitva semmi sem romlott el.

Saját magam csinálok mindent amit csak tudok. Ha kell veszek szerszámot mivel 3db BMW is van a családban igy megéri. Mindig gyári alkatrészeket veszek hozzá.

Fenntartási költség (8) Évjárat 2000
Teljesítmény (7) Km vásárláskor 200000
Előző autója? E36 320i Touring Következő autója? E46 318i Sedan
Verdikt (7.3/10)

BMW 3 (E46) 1998 (2005 - 2005)