Minden nap élmény Vele!
Szöveges ítélet
Bevallom féltem tőle! A sok okos mondta az érveit: sokat eszik majd, zabálja az olajat, ennyi pénzért másból újat is vehetnék, rámegy a gyatyám is.... Lófaszt!
Dehogy eszik sokat, viszonyítás kérdése. Ha sokat eszik (meg lehet etetni vele 13-14-et is) azért már nem akármit nyújt cserébe! Hangulatfüggő. Viszont épp ez teszi fantasztikussá! Nyugodt krúzolásban is éppoly megnyerő, vonzó vas, mint kemény élményautózásnál. Mert ezt is meg lehet vele tenni! Tény, hogy nem versenyautó, de nem is annak vettem, nem is annak használom.
Biztos fantasztikus élmény padlógázon gyorsulni zöld lámpától pirosig és utána azt gondolni - sőt még le is írni - hogy lenyomtam a ´hajszárítómmal´ egy BMW-t. Urak, nem véletlenül méregetitek a kommersz vasakat a BMW-hez! Kérdés, hogy bármely márkatárs, esetleg éppen én, mennyire veszi véresen:) komolyan eme szimpla elindulásokat? Miért kellene nekem minden zöldnél megmutatni...? Mit akar már versenyezni egy sánta, kóborkutya egy fennséges, büszke gepárddal? Nyomjátok csak, égessetek gumit,(bár még azt is csak elöl tudtok) égessetek üzemanyagot!
Azt viszont nem értem, hol vannak az országutakról ezek a városi spílerek? Vagy ugyanők azok, akik percekig nézegetik 120-nál, hogy na most ezt bevállaljam? be fogok még férni? vagy inkább ne?... Elfogyott a fenenagy erő Uraim? :) el biza!
80%-ban országúton használom, nem igen van párja. Jönnek a JPCTDID-k ( a .35d nem értendő ide, az már motor! mégha dízel is:) ), letoljuk az öreg bömöst! Látni az arcokon a megöbbenést a tükörben... Mi történt? :))
Semmi uraim, 4000 fölé ért a fordulat.
1,3-as Kadett után ültem bele, és hiányoltam az erőt. Azután megtaluntam vezetni, és már nem hiányoltam. Ott van az!
Olajzabálás? Soha nem fogyott még a min. szintig az olaj. Fogyaszt ugyan valamennyit, de még nem kellett utána tölteni két olajcsere között 1-szer sem.
Ennyi pénzért újat? Hát nem fogok beállni a sorba! Nem kell nekem egyhangúság, dög unalom, élvezet nélküli funkcionalitás. Még ha 10 év garanciát kapok is rá, akkor sem. Kell inkább a megbízhatóság és élvezet. Gyönyörű autó! Legszívesebben soha nem cserélném le! (Szerintem az egyik legszebb BMW. Még ma is vonzza a tekinteteket, pedig több mint tíz éves.) De előbb-utóbb muszály lesz. Napi 200km a minimum nálam. De nem lesz könnyű megválnom tőle. Az meg biztos, hogy a következő is hathengeres BMW lesz. (persze, ha összejönnek a dolgok, biztos lesz egy E36-om élményautónak)
Rámegy a gatyám is? Ugyanmár! Persze szerencse is kellett hozzá, hogy ilyen műszaki állapotút találjak, de nincsenek váratlan kiadások, havi szervízlátogatások stb. Tény, hogy nem olcsó a fenntartása, de szerintem megéri. Meg kell neki adni amit kér, és kivisz a világból - nemis akárhogy!
Hibalista
- Generátor, üzemanyag szintjelző
Ide hordtam szervizbe
Gáz, de Suzuki szervíz :) - ott van ismerős
Értékelése: 9
Képek az autómról
Fenntartási költség | (6) | Évjárat | 1994 |
Kényelem | (9) | Használati időtartam | 3 év |
Teljesítmény | (9) | Km vásárláskor | 0 |
Megbízhatóság | (10) | Vezetett km | 130000 |
Szerviztapasztalat | (9) | Átlagfogyasztás | 9 l |
Előző autója? | Kadett | Következő autója? | hathenger, benzin, E46 |
Ennyire szerette | (10) | Megérte a pénzét? | nem |
Verdikt | (7.7/10) |
