Autók » BMW » 3 (1990-2000)

3 318 i.s.Coupé

Egyszerűen csak ennyi: SZERETEM

Először is tudni kell,hogy ez az első autóm 19 évesen.
Szerintem nem mondok hülyeséget ha azt mondom,hogy inkább egy öregebb autó mint egy új Htp Fabia 3 hengerrel :)
Nos hát,nagyon sok autó közt nézelődtem,vagyis inkább sok márka között pl.Fiat,Opel,Merci,Chevi,Bmw,Ford,Alfa.
Eleinte a Merciket nézegettem nagyon azok közül is az E-osztályokat,azért mert egy 190-essel kezdtem vezetni,2.0 benzin,automata váltóval. Csakhogy közben rájöttünk,hogy nem fog beférni a garázsba,vagyis inkább nem fér be a kapun,azt meg nem is mertem megemliteni otthon,hogy szét kellene verni a kaput :)szóval az E-osztálynak búcsút intettem.Jött a C-osztály,elég drágák meg nincs is olyan jó választék nálunk,de találtunk egy 2001-es kombit,utolsó kiadások,már az új 2,6-os motorral,tiptronic váltóval,de ez is le lett fújva,mert nekem a 10 literes fogyasztás sok lett volna.
Volt egy kis kitérő is ebben a korszakban,mert engemet is elkapott az a dolog,hogy vegyek egy egyszerűbb autót mint a haverjaim pl.Stilot vagy egy 147-es Alfát vagy Golfot,de ez nem jött össze.
Találtam egy nagyon szép Ford Cougart 2,5 V6-os motorral,szervizkönyv 80 ezer km-el,nem hittem a szememnek.Csak hát megint az volt a gond hogy nem fér be a kapun.Gyerünk tovább.Opel Omega??? micsoda??? az is volt kinézve,de az MV6-osból nem nagyon akartam engedni,ez már a "C" omega volt,valakinek ugy jobban tetszik,hogy facelift-es "B" Omega.De megint csak a fogyasztás,nem birtam volna tankolni abból a kis fizetésemből.
De aztán rátaláltam álmaim autójára a CAMARO-ra,már régebben meg tetszett,most pedig itt a lehetőség,hogy megvegyem? Miért ne...
1989-es évjáratú,pont mint én.Ez a Catherina változat volt 2,8-as motorral,itt már a fogyasztást nem néztem,5 népitélet szerint 8 literen simán lehet vele autókázni,a kapun is betuszkoltam volna valahogy,csak,hogy otthon mit szóltak volna.Amerikai sportautó,gyerek te hülye vagy????????? Mennyit fogyaszt ez?????? Még ezt is kibeszéltem volna valahogy.
Minden nap megnéztem,hogy fent van-e még a neten,mert már "csak" a pénzre vártam,vagyis a fő dologra.De egyik napról a másikra eltűnt a Camaróm...Nem hittem a szememnek,elment a z életkedvem is,szép bordó szinben,elég új lakkal,sok alkatrész kicserélve,és elvitte valaki,pedig az a Camaro már ott volt több mint egy fél éve,az kellett volna nekem.A harmadik kép a Camaro-ról lesz fent.Sajnos tovább kellett lépnem...
Ekkor jöttek a BMW-ék,jobban az E38-as felé húzódtam vagy inkább az E46-os felé.Elég új a autónak tűnik mind a kettő.Volt is kinézve egy-két E46-os 5000-5500 Euró környékén (1,5 millió Huf) de valahogy nem jöttek be,inkább sportosabb autót szerettem volna,ekkor jött a képbe az E36-os.Egy haveromnak volt kb.2 éve, 6 hengeres 2,5-ös motorral,´92-es évjáratú,eladta mert eléggé kezdte magáévá tenni a rozsda.Amikor abba beleültem még jogsim sem volt :( de az a műszerfal nagyon megfogott,meg a motor ereje 192 lóerő azért nem semmi. És akkor találtam egy pár E36-osat,volt mindenféle,2 ajtós,4 ajtós,6 hengeres,4hengeres,de végül is ez mellett döntöttem.
BMW 318 i.s. ´98-as évjáratú,de vigyázzunk ez már az 1896 köbcentis motor,sokan nem tudják.140 lóerő,nagyon szépen megy,nem 6 henger de jól húz.Szerintem egy 19 éves fiatal srácnak nagyon is megfelel,csajok bomlanak utána, főleg a 2 ajtó miatt :) Az autót eredetileg Németországból hozták be 2008 Februárban,egy idősebb férfi az unokatestvérével hozzánk Szlovákiába,mert,hogy innen vagyok.Szervizkönyvvel,eredetiség vizsgával,nem is tudom pontosan,hogy van ez nálatok (nálunk Kontrola Originality ) szóval,hogy nem lopott meg át volt nézve amikor behozták.Minden gyári benne még a rádió is,de azt már kicseréltem,kár hogy nem CD-és volt benne,akkor meghagytam volna.Gyári 15" colos alufelnik nyárra,télre pedig sima felnik originál disztárcsával.Csakis ezért vettem meg mert minden originál volt benne,semmi spoiler meg hátsó szárny,mint sok ember csinálja...de minek??? ez magában jól néz ki,nem kell rá semmi.Ezért nehéz is találni egy szép E36-osat,rengeteg szét van hullva,meg össze-vissza ki tuningolva.Egy pár dolog hiányzik belőle pl.sport ülések,bőr,talán mást nem hagytam ki,ja még a Harman-Kardon hi-fi systém.De mi minden van benne ABS,ASR,ESP,elektromos tetőablak,elektromos tükrök,fűtött tükrök,fűtött ülések,kétzónás digitális klima mi kell még??? nekem elég...
Sok mindent még nem tudok róla leirni csak egy hónapja van nálam,de nagyon megszerettem,még benne is aludnék.Biztos lesz egy csomó hibája,főleg az elektronikával de majd csak kihúzom vele.
A megjelenése megvan,bárhol megállok vele sokan megnézik,és nem egy Golfot vagy egy Octaviát vettem mint a haverjaim henem egy BMW-ét !!!!

- Egyenlőre csak az ablaktörlőt cseréltem rajta,remélem egy darabig mást nem is kell...

Nem volt szervizben még...

Fenntartási költség (8) Évjárat 1998
Teljesítmény (10) Km vásárláskor 209000
Előző autója? Következő autója? nemtudom...ha lesz pénzem egy M-es E36-ra akkor az,ha nem akkor egy E38-as,de már csakis V8!!!
Verdikt (8.5/10)

BMW 3 (E36) 1990 (1994 - 2000)