Autók » Bentley » Continental Gt (2002)

Continental Gt Continental GTC

Öregemberes kabrió

Egy kényelmes luxus-kabrióra vágytam, így jött az ötlet, hogy vegyünk Bentley-t. Szerencsére 45percnyi autózásra van innen Bécs, úgyhogy kimentünk, körülnéztünk, pont volt egy bemutatóautó ami tetszett, így hát megvettem.

Vezetni kicsit fura volt először, sok a motorerő de a súly is nagy, kanyarokban nem túl sportos.
Idővel azért meg lehet szokni, teljesen érzi az ember hogy mi az a sebesség amit be lehet vállalni a kanyarokban. A futómű egyébként egész jó, kényelmesen sportos, de azért megérezni az utakat itt ott...
A motorja szerintem szuper, erő az mindig van benne, és relatíve fogyasztás is jó. 17l körül közepes sietséggel el lehet vele járkálni.
Ilyenkor nyáron a legjobb, lenyitott tetővel lehet hallgatni a duruzsoló motort és autókázni kanyargósabb utakon.
Egyébként azoknak nem ajánlom akik Pestiek stb., mert a belseje igen hamar koszolódik ha por van, márpedig pesten elég nagy a mocsok. Még farmertől stb is elszíneződik, de mondjuk ezgondolom csak ennél a világos vaj belsőnél (Saffron) fordul elő. Meg vigyázni kell nagyon mert nagyok a kerekek meg a futóművet is könnyű tönkretenni olyan utakon hasmagasság is alacsony. Nyugat MO-n elég jól el lehet vele járkálni, de mindig számolni kell a hülyegyerekekkel akik midnenképpen le akarnak előzni, illetve azzal, hogy ha városban parkolsz valahol tuti mindig jönnek emberek hogy hadd nézzék meg, és kérdezgetnek hülye kérdéseket hogy menniyt fogaszt stb... Ja meg a rendőr is mindig megállít, hogy hadd nézze meg a kocsit.

- Műszaki probléma nem volt, 2év alatt 4 xenonlámpát evett meg illetve az ajtókárpit a visszapillantó tükörnél valahogy lepattant a helyéről, de ez nyílván a jó magyar utaknak köszönhető...

Bentley Wien

-gyorsak és kedvesek, és értenek is ahhoz amit csinálnak

Fenntartási költség (9) Évjárat 2007
Előző autója? VW Phaeton Következő autója? Bentley Continental Supersports az új kedvenc :)
Verdikt (8.4/10)

Bentley Continental Gt 2002