Autók » Austin » Mini (1967-2000)

Mini Austin Mini HLE

Zabálnivaló kis csöppség

Erősen lelakott állapotban, lejárt műszakival jutottam hozzá. Amikor legelőször a közelébe jártam, az ámulattól a földbe gyökerezett a lábam. Ha ezeket az arányokat élőben megtapasztalja az ember, abban a pillanatban megbabonázódik. Igen, azt hiszem, a csoda kulcsa, az arányok hihetetlen harmóniája. Rögtön egy cetlin értesítést hagytam a tulajnak, - csak úgy lazán, az ablaktörlő lapát mögé csúsztatva - ha bármikor eladósorba kerül a kicsi, kérem értesítsen. Másfél évre rá megcsörrent a telefonom. A vonal túlsó végén egy kedves női hang: Jó napot kívánok, ... ... vagyok, érdeklődöm, kell-e önnek még a Minim ???? A műszakija lejárt, jelenleg csak három henger megy, de amúgy jó kis autó. Igen, nagyon köszönöm hogy felhívott, kell a Mini. A szerelem azóta is tart. Gatyába ráztam a kicsit, esztétikailag, és motorikusan egyaránt. Ha pár napig nem ülhetek bele, máris hiányzik. Igazi kis gokarttal a "rendes" autók között közlekedni nem mindennapi élmény. A különbség csak annyi, hogy fronthajtású, és van teteje. Jó tulajdonságai : mitha az aszfalthoz lenne ragasztva olyan az úttartása, benzinszaggal is beéri, ... .... , egy hétig is sorolhatnám, ami a legfontosabb, Mini. Nem egy szimpla helyváltoztatási eszköz, arról meg szó sincs, hogy CSAK autó, attól ezerszer több: Mini. Rossz tulajdonságai : ilyenre pillanatnyilag nem emlékszem, de ha véletlenül eszembe is jutna egy, akkor sem "beszélnék rá", semmiképp. Szó se róla. Olyan még nem volt, hogy ne hozott volna haza. A mindenem !!

- Egyszer kifújta a hengerfejtömítést, a generátor alsó rögzítő csavarja elveszett. Néha megszakító hézagot kell állítani. Ennyi.

Magam javítom.

Fenntartási költség (10) Évjárat 1983
Előző autója? Metro Következő autója? Kizárólag Mini.
Verdikt (6.9/10)

Austin Mini 1967