Autók » Austin » Mini (1967-2000)

Mini 1000

Maga a stílus

Én elfogultságot jelentek be, mint minden ?rült aki ilyen legendát vásárol... Igen, ez nem autó, ez egy legenda, és aki ismeri annak nem kell elmagyaráznom mir?l van szó, akit nem csapot meg a Mini benzing?ze annak hiába magyaráznám...Nekem régi álmom volt, lehet?ségeimhez képest sokat költöttem rá, er?n felül, de nem bánom, már csak a szépre emlékezem. Ez még autó volt a javából a h?skorból, amikor még nem elektronika irányította az autókat. Ez vastagon vissza jön a vezetési élményben is. Aki vezetett már gokartot tudja mir?l van szó. Gondolok egyet és a sarkon derékszögben bekanyarodom ,csak úgy. Hihetetlen érzés. Földön ülsz, ráz, zörög, de fekszi az utat és érzed ,hogy te vezeted, elragad a gyermeki öröm. A szervízelése nem egyszer?.Minimum alapvet? ismeretek és tapasztalatok szükségeltetnek. Egy alkalommal egy vidéki szervízben a szerel? kit?l a megoldást vártam csodálkozva kiáltott, fel:"...ebben el?l van a motor???".Azonnal tovább álltam, megkímélve ?t is és magamat is a további meglepetésekt?l. Az alkatrészek angol utángyártottból napra készen beszerezhet?ek még vidéken is, nem túl horror áron. Hiába 45 éves a technológia, nem akar kihalni, sok hozzám hasonló ?rült tartja életben szerte a világon. Naphosszat tudnék róla mesélni. Aki Minire adja a fejét az jó ha tudja, hogy sok szeretettel és szenvedéllyel, agyvérzéssel és idegeskedéssel ( hiszen ez angol mérnökök szellemi terméke!!!)fog együtt élni. De megéri. Sok pénz, kitartás, lelkiismeretes szerel?, kés?bb megszerzett saját tapasztalat és otthoni bütykölés és a LEGENDA tovább él.Ja! Majd elfelejtettem!
Nincs annál nagyobb öröm mikor megfordulnak utánad az utcán, miközben eszedbe villan, hogy nem egy 15-20 milliós luxus-sport csodában pózolsz!

- gömbfejek, kormánym?, féltengelycsukló , fékmunkahengerek

Tóth Imre Bp. XIV. GIZELLA U. 38.

Fenntartási költség (9) Évjárat 1978
Megbízhatóság (7) Vezetett km 12000