Autók » Audi » V8 (1988-1994)

V8 3.6

Megőrültél??? Hadd vezessem!!!

Először mindenki a fogyasztás miatt hüledezik, és néznek kérdően, hogy elment-e az eszem. Aztán az autók iránt lelkesebbek elkezdik csorgatni a nyálukat :)

Jó állapotban 6-800000 Ft körül lehet ilyet venni (csak sajnos itthon elég gyenge a felhozatal), utána fájdalmasan meg kell válni az átíratási illetéktől, megcsináltatani az apróságokat, végül menni vele sokat. Ha elviseli az ember, hogy néha várni kell a bontott/felújított alkatrészre, egyáltalán nem kerül többe benzinnel együtt, mint egy néhány éves kisautó részletre.

Mit is kapunk ezért? Egy csodálatos motort, ami az automata miatt nem a 0-100 bajnoka, viszont 6800-ig forog, és 130-nál még padlógázra visszarakja hármasba. Az előzés sosem gond. A quattro hajtás miatt hó, jég nem akadály, tapadás van bőven.

A felszereltség mai szinten is jónak számít: ABS, légzsák, tempomat, automata klíma, stb. Belül igazi faberakások, bőrfotelek. 80-160 között bármilyen sebességgel ugyanúgy lehet cirkálni vele, a külvilág megszűnik létezni.

130-nál 10 litert fogyaszt, 160-nál 12-13-mat, városban 18-20 is belemegy, ha sok a dugó.

Ebben az autóban még volt anyag :) Sajnos eltaláltam egy szedán F Astra hátulját, kb 30-40-nel. Kellett cserélni egy lámpatestet, egy karosszériaelemet (kicsit meggyűrődött), valamint a géptetőt és a lökhárítót fényezni kellett. Szegény Astrának eltűnt a csomagtartója, még a hátsó ablak is betört.

Végül eladtam, de még ott helyben vettem egy ugyanilyet, 4.2-est :)

- szervopumpa + csövek
- klímakompresszor
- lambda-szonda
- váltó szimmering
- + apróságok
- + kötelező cserék (olajak, vezérlés, gyertyák, stb)

Bényi Zoli, Érd - korrekt áron, lelkiismeretesen, jól dolgozik, mindent tud a V8-ról

Fenntartási költség (5) Évjárat 1991
Megbízhatóság (8) Vezetett km 22000
Előző autója? 309 Következő autója? Audi V8 4.2
Verdikt (7.6/10)

Audi V8 1988 (1988 - 1994)