Autók » Audi » TT (2014)

TT TFSI 2.0 DSG QUATTRO

Ezüst nyíl

Németországból hoztam be, egy Audi mérnöktől vettem, aki láthatóan nagyon vigyázott az autóra. 5 év garancia van rá a magyar 2+2 helyett, ami sokat érhet még.
A próbakör után nem volt kérdés, annyira lenyűgözött az autó külseje és belseje is, no meg a menettulajdonságok.( Mustang GT-t megeszi reggelire) Gyönyörű a kipufogó hangja is és a DSG fart duroggást sem lehet megunni. :)
Ezt az autót csak DSG és Quattroval szabad megvenni, utáltam az automatát eddig, de ez egyszerűen zseniális. Kitalálja a gondolatodat és villámgyorsan teszi a dolgát.
2 dolog zavaró, az egyik, hogy sportautóba Start-Stop minek??? képes hideg motornál az első kereszteződésben leállítani, a tiltógomb pedig minden indulásnál újra nyomandó...a másik, hogy S módban szól legszebben a kipuff és az a legpörgősebb beállítás, viszont ilyenkor tiltásig pörget és ha elveszed a gázt, nem vált el, hanem üvölt a motor és jópár mp kell mire esetelg visszavált. Több negatívumot nem tudok, nagyon nagy élmény vele autózni.
A mindennapokban is jól használhatónak bizonyul, azon kívül, hogy a hátsó ülésre max egy felnőttet lehet behajtogatni, a csomagtartó 2 személynek és nagybevásárlásra bőven elég. Finom gázkezeléssel egy csendes, családi autó érzetét kelti a vezetése.

- az ülés műanyag támlája elvált és nyöszörög (Totalcaros tesztautóban is így volt)van rá gyári javítás de még nem volt szervizben

Fenntartási költség (8) Évjárat 2015
Előző autója? Octavia 1.8 Turbo Következő autója? vagy vmi más elektromos