Autók » Audi » R8 (2006-2014)

R8 4.2 R-Tronic 2007

Áááááállat

Egyből bele a közepébe: ez egy ááááállat! Így röviden-tömören :-)

A családban csak audikat használunk amúgy is, ezek mellé sikerült megszereznem nem is oly? régen ezt a gyöngyszemet. Mint minden rendes férfi, én is autóbuzi vagyok, minden tesztet és írást elolvastam az autóról. A külsejébe egyszerűen bele voltam/vagyok bolondulva, szerintem egy sportkocsinak ilyen keménynek és ?mérgesnek? kell lennie. A belseje szintén nem vitás, tetszik mindenkinek a családban. (Egyébként más márkák elkötelezettjei sem tudnak nagyon belekötni szerény véleményem szerint, mert nincs mibe.) Természetesen fekete metál az autó, ami ha lehet még egy lapáttal rátesz az amúgy sem visszafogott összhatásra, az oldalpajzsa ezüst színű. Belül bézs bőr és karbonbetétek, Bang&Olufsen hifi (elképesztően szépen szól), automata (DSG, a legjobb a világon), nagyon jó ülések, Magnetic Ride, kerámiafékek ? hogy csak a főbb extrákat említsem. Viszont itt jegyezném meg, hogy egy alaphangon 30 milliós autónál elkérni még 200ezret elektromos ülésért, hát, kicsit megmosolyogni való dolog :-)

A kényelemre azért adtam ?csak? 8 pontot, mert az összehasonlítási alapot képező hosszított W12 A8-ból nézve szutyok kisautó, kényelmi dolgok terén összehasonlíthatatlan a kettő, viszont egy sportkocsiban nem is feltétlenül kell, hogy el tudjon feküdni az ember, ez nem arról szól. Sportkocsihoz képest viszont korrekt, amit nyújt elől. Az automatát mindenkinek ajánlom hozzá, nagyon kifinomult és jó szerkezet, semmit sem vesz el az élményből, sőt...

A teljesítmény 10 pontját szerintem nem kell magyarázni. Bárhol, bármikor van benne bőven elég tartalék, nagyon stabilan fekszi az utat minden körülmények között. A W12 hangja szerintem jobb (decensebb,

- - audisok számára biztos ismerős az MMI

Audi márkaszerviz - komoly minőség, komoly árak

Fenntartási költség (6) Évjárat 2007
Előző autója? A8L W12 Következő autója? Porsche 911 Turbo