Autók » Audi » Q7 (2005-2015)

Q7 3.0 TDI quattro

AudiQ7 - az igazság órája, avagy a szerelem mindent legyőz

Amiről írok, egy 3.0 TDI motorral szerelt típus(233 LE, 500 Nm), az alap felszereltségen kívül kevés extrával. Mindenhol 20 millió fölé írják az árát, nem tudom miért,nekünk 16,2 millióért lett kiszámlázva, gondolom nem tévedésből.
A történetét azzal kezdeném, hogy nekem ez a nagybetűs AUTÓ, de...És ezt a "DE" részt szeretném kifejteni. Kb 5 hónap telt a megrendelés és az átvétel között(2006 januárjában az elsők között voltunk, akik ezt megrendeltük), ezidő alatt semmi mást nem csináltam csak cikkeket és képeket kerestem róla. Ez volt a hátterem a telefonon a számítógépen...(a barátnőm komolyan durcizott érte). És eljött a nagy nap, átvettük az autót. Gyorsan szembesültünk a nagyságával: az első benzinkúton sikerült 95 liter gázolajat beletölteni. Ez azóta jópárszor megtörtént a 17 ezer kilómeter alatt. Ami ezután következett, az igazán kijózanító volt. Egy szép esős nyári délután Pest felé az M3-ason kb 140-es tempónál a 2 ablaktörlő lapát úgy összeakadt, hogy satufékkel máris a leállósávban találtam magam. Miután túltettem magam a kisebb infarktuson és újra életjeleket vettem észre magamon, akkor láttam, hogy a lapátok helyett már csak csonkok vannak és szélvédő is berepedt. (Ezt úgy kell elképzelni, hogy a bal oldali ablaktörlő lapát rögzítő csavarja nem volt meghúzva így az a bordástengelyen szabadon mozgott...vagyis nem mozgott, hanem megállt középen, közben a jobb oldali lapát indult vissza közép irányba és máris összeakadtak. Ennek az ütésnek a hatásra megszorult a tengelyen a bal oldali lapát és elindult újra. Ekkor szakadt le mindkettőröl a törlő rész, mert már összevissza mozogtak. Ez mindössze 2 másodperc alatt történt meg 140-es tempónál, ami nem volt veszélytelen. És itt még nincs is vége. Tehát már csak a csonk volt a lapát helyén és annak a hegyes vége szépen berepesztette a szélvédőt, ami komoly pókhálóvá nőtte ki magát mire szépen ablaktörlő nélkül visszacsorogtam a szervízig ...130km volt!!).
Komoly fejvakarás közben kitalálták, hogy adnak nekem új lapátokat és szélvédőt pedig rendelnek újat gariba. Kerek lett a szemem, amikor 1 percen belül jött a szerelő az új komplett lapátokkal. Kérdésemre, hogy ilyen van raktáron??!! csak annyit felelt hogy a szalonból van (levette a csóka a szalonban álló Q7 es ablaktörlőit... :) Találékony volt. Szélvédő lett 2 napon belül, azt egy napos procedúra volt kicserlélni. Ezek után már csak hab volt a tortán a kormányszög jeladó hibája, ami vezérli a lámpákat, az Esp-t és ki tudja mit...(Ha jól emlékszem, a szerelő azt mondta hogy kb 78db kis computer van autóban. Biztosíték táblából is 3db van)Ezt is cserélték gariba, de nem sikerült vmi jól, mert azóta a légzsák visszajelző világít...(nem túl bizalomgerjesztő, de elvileg csak a visszajelző része rossz, maga a légzsák működik).Mindjárt vége a rossz tulajdonságok résznek, de a visszapillantókról még úgy érzem, hogy írnom kell. Gyakorlatilag a mérete az IFA tükörrel vetekszik, ez mindaddig nem is volt probléma, amikor egy körforgalomnál a bal tükör holtteréből kilépő Opel Astra előtt centikre álltam meg. Nagyon kell izegni-mozogni az ülésben, hogy minden szituációban benézzek a tükrök holtterébe, mert egy Astra méretű autó simán eltűnik mögötte, akár 10 méteres távolságnál is. Ezen kívül előzésnél ért már kellemetlen meglepetés, amikor kinézek egy kamion mögül és véletlenül szembe is nagyobb darab jármű jön, akkor nagyon gyorsan vissza kell húzni az autót, mert az elefánt mértű füleit könnyen lecsapja a szemben érkező Kamaz. És ide kell írnom még egy DE kötőszót: még ezekkel együtt is imádom ezt az autót. Nem tudok rá haragudni... Magával ragad az egyénisége...Magabiztos, elegáns -csajok szerint szexi??!!ezt nem tudom magamban deffiniálni, nem hiszem hogy hasonlít Brad Pittre (talán jobb is, hogy nem:)!!)-. A kényelméről nem írnék, mert teli lenne közhelyekkel és nyálas dolgokkal, olyan amilyennek lennie kell. A vezetés élményét sem tudom szavakba önteni, közel jár a tökéletességhez, bár ez a fogalom mindenkinek mást jelent, így inkább úgy módosítanám, hogy az én szempontjaim szerint közel tökéletes. Talán ez első kötelező szervizéről annyit jegyeznék meg, hogy sokkolt a látvány, amikor 8,5 liter motorolajat kellett beletölteni. Úgy gondolom, hogy kimerítettem az ide írandó részt, bár tudnék még írni rengteget, talán majd 100e km-nél... Nekem ez pont olyan mint amikor szerelmes az ember, nem tud a rossz tulajdonságokért haragudni.

- Ablaktörlő lapátok,szélvédő és kormányszögjeladó visszajelző csere. Garanciában cseréltek mindent.

Juvenal - Szolnok
Átlagos szervíz, talán kicsit barátságosabb szerelőkkel az átlagosnál. Megcsinálják, amit kell -nem olcsón-, de legalább nem bunkók hozzá. (mert sajnos ilyenből sok van)

Fenntartási költség (5) Évjárat 2006
Előző autója? Passat Következő autója?
Verdikt (6.9/10)

Audi Q7 2005 (2005)