Autók » Audi » Allroad Quattro (2000-2005)

Allroad Quattro 2,5 tdi

Mielőtt megvennéd ezt olvasd el

Az autot 2002 ben vettem át 160.000 km rel . Én nem a tulaja lettem (szerencsére ) csak a sofőrje . Az igaz hogy rengeteget kellett menni vele minden körülmények között de ez mégis abszurd volt . A fönököm büszke volt rá mert 520.000 km volt benne amikor ellopták és még jól ment . Ja ez igaz de milyen áron ? Elöször szétrepült menet közben a viszkon levö müanyag lapát a darabjai beleálltak a hűtúbe ami persze rögtön ki is lukadt . Az autó menetképtelenné vált ami egy olyan ember számára aki egyik tárgyalásrol a másikra rohan mindig idő szűkében van nem éppen ideális . Ez a hiba még 2 x előfordult a röpke 5 éves élettartama alatt . Aztán egyszer csak nagy füst az autó mögött az erő elszállt a motorbol (ami a chip tuning ellenére sem volt sok ) sajna mind a két turbo meghalt ismét vontatás irány a szerviz . Nem sokkal késöbb már alig akart menni föleg emelkedön egyszerüen nem volt ereje megint szerviz ahol közölték hogy mototr csere jön sajna 350.000 km nél . Puff neki . Túl voltunk mindenen megint pár hónap nyugalom aztán ujabb füstölés megint nincs erö a motorban de ez most más ha nyomtam a gázt pörgött a motor csak az auto nem ment sehova . Szétszállt az automata váltó kinyomta az olajat a forró kipufogóra szépen nézett ki . Ismét szerviz . Azt nem is írom le hogy hányszor volt baj a légrugókkal hányszor tiltott le az elektronika , hegyi utakon csavarodott a kaszni ezért elrepedt a szélvédő , beragadt az automata válto karon a biztonsági gomb nem lehetett kipiszkálni de beinditani sem emmiatt az autot . Hóban indulni nem tudott mert a turbo dieselnek alul nem volt nyomatéka de az automata váltó nem engedte felpörgetni a motort . Egyszerüen igy 360.000 levezetett kilométer után akkor sem kellene ha ingyen adnák mert volt alkalmam látni a szerviz számlákat pl komplett motor 15.000 euro + munkadijj turbok cseréje 8.000 euro + munkadijj automata válto csere12.000 euro + munkadijj ezek csak a kötelezö szervizen felüli javitások . A fogyasztása sem alacsony . Jó nem vagyok Audi párti de azért nem mert korábban nekem is volt saját A6 osom de az is borzalmas volt
nem megbizható iszonyatos az alkatrészár . Én azóta átnyergeltem amerikai autora Jeep re és nem bántam meg . Igaz sokkal lassabbak mint az Audi de igy majd egymillio levezetett kilométer után belátom lassan járj tovább élsz . Összességében szép tetszetös autó a műszerfala mint egy repülöé föleg este de megbizhatatlan drága borzalom . Most ugyanezt a tipust vezetem csak egyel újabbat 3,0 l biturbo na az már jobb valamivel de arrol majd ott beszámolok .

- Turbo k mind a kettő egyszerre , komplett motor , automata váltó , a futómű rengetegszer , a légrugók a navi 3 x egyszerűen minden csak a tetúlemez nem lett cserélve

Audi Hipp

Fenntartási költség (1) Évjárat 2001
Előző autója? A6 Következő autója? A6 Allroad 3,0 biturbo
Verdikt (1.7/10)

Audi Allroad Quattro 2000 (2000 - 2005)