A projekt az IHM támogatásával jöhetett létre. Írjon ítéletet! Írtam, de hogyan szerkeszthetem?

Ha az indapass elötti időkben írtam ÉS megadtam az email címet.

Az ítélet alján lévő mezőbe írja be azt az email címet, amivel egykor írta az ítéletet. Ekkor egy emailt kell kapjon a további teendőkkel.

Ha nem adtam meg emailt, vagy már nem tudom mit adtam meg, esetleg megszűnt az a cím.

Írjon a nepitelet@mail.totalcar.hu címre, ahova küldje el a probléma leírását illetve az ítélet linkjét.

Már indapassal írtam az ítéletet

Ekkor az ítélet alatt megjelenő sárga indapass boxon keresztül kell belépnie. Belépés után az ítélet alján lévő linkre kattintva szerkesztheti azt.

Autók » Audi » A6 (2004-2010)

A6 3.0 TDI 

Az ítélet értékelése
-nincs még értékelés

A polihisztor

Szöveges ítélet

Egy éve használom, előtte Audi A4 1,9 TDI quattróm volt, amit azért adtam el, mert keveseltem a teljesítményét (mellesleg ár-érték arányban életem legjobb autója volt). Előtte benzines turbo autót nyúztam éveken át (300 LE), ami miatt a menetdinamika terén (túlzottan) magasra tettem a lécet. Egy épeszű embernek egy A4 1,9 tdi quattro mindenben meg kell, hogy feleljen. De én autóbuzi vagyok, és kerestem azt a pluszt, amit ebben a modellben meg is találtam. Kellett az összkerék hajtás, mert domboldalban lakunk, ezért is adtam el a fronthajtású benzinest (meg hát a városi fogyasztás sem ment 13 liter alá, de autópályán normális tempónál is benyelte a 10-12 litert). Utolsó gondolatként a csapongás mezején, az A4 1,9 tdi quattro tiszta városi használat mellett evett 7,5 litert (chippelve volt kb. 160 LE-re), országúton pedig beérte a 6 literrel. A jelenlegi A6 3.0 tdi városban 9-11 litert fogyaszt (10,1 L a városi átlagom), városon kívül 7-8 literrel beéri (tempósan közlekedve sem megy 8 liter fölé: 150-nél 6 liter, 170-nél 7 liter a pill. fogyasztás). Télen mindenhova felkapaszkodik, kanyarokban a tömege miatt kicsit bizonytalan, és határértéken autózva alulkormányzott, orrtolós (engem inkább frontkerék hajtásúra emlékeztet).
Eddig 1-2 apróságtól eltekintve megbízhatónak tűnik. Az automata váltóval sokáig barátkoztam (előtte minden autóm kéziváltós volt), de 1 év után elfogadtam, ha meg nem is szerettem (kormányváltóval viszont lehet előzés előtt gyorsan visszaváltani, ill. lejtmenetben némi motorféket kisajtolni - persze ugyanezt lehet tiptronic fokozatban, de ha előzéskor hirtelen kell, jól jön a kormányváltó). A gázreakció késlekedése kicsit zavaró, főként kanyarban és gyors induláskor/előzéskor.
Megvétele után pár héttel chippeltettem, mert relatíve lassúnak, lomhának tűnt padlógáznál (ezt a váltóolaj cseréje előzte meg, amit ilyenkor érdemes 40 ezrenként elvégeztetni), így most sokkal élvezhetőbb az autó. /Nagy melegben viszont padlógáznál kicsit - na nem úgy mint a régi dízelek - kormol, de ennek mértéke reményeim szerint csak elkötelezett green peace aktivistákból képes indulatokat kiváltani./
Összességében egy nagyon jó autó: kényelmes, gyors, takarékos, elegáns presztízsautó, és nem utolsósorban az összkerék meghajtása zseniális.
Gyenge pontjai: hátul nem fér el három biztonságos gyerekülés, nincs integrált isofix csak a kiépítés lehetősége adott!, az esőszenzor kicsit rapszodikusan működik, hideg motornál a váltó nem vált olyan finoman, mint elvárható lenne (és menet közben is főként a 2. fokozatnál 20-ból egy váltás nagyobb rántással jár - lehet, hogy meg kellene nézetni, mert ez talán egyedi- és nem típushiba). Időnként a két szélső levegőztető rostélyon keresztül jóval melegebb levegőt fúj be, mint a két középsőn, de ez sem mindig. Két alakalommal lefagyott a navigáció (autó újraindulásakor már jó volt). Üzemanyagszint jelző pontatlan. A bőrbelső nyáron forró és ragad. A start/stop gomb érintkezését egyszer ki kellett pucolni. A CD-tárban már kétszer elakadt a lemez (ki kellett bányászni a kesztyűtartóból a tárat, ami elég bosszantó és időigényes).

Hibalista

- Első összekötő stabilizátor csere, 2-2 silent csere, szívócső átváltómotor csere (150 e), bal első ablaktörlőlapátkar csere (15 e - bontott)

Ide hordtam szervizbe

Fáyi utcai Audi szervíz. Udvarias kiszolgálás, de nagyon magas árak és a javítás eredménye sem volt tökéletes.

Értékelése: 3

Másik szerelő értékelése

Maszek szerelő - Cetz J. köz (III. ker.). Korrekt, gyors, szakszerű szolgáltatás, és teljesen elfogadható árak.

Értékelése: 9

Képek az autómról

Fenntartási költség (3) Évjárat 2005
Kényelem (8) Használati időtartam 1 év
Teljesítmény (8) Km vásárláskor 140000
Megbízhatóság (8) Vezetett km 25000
Szerviztapasztalat (4) Átlagfogyasztás 9 l
Előző autója? A4 1,9 tdi quattro Következő autója? egyelőre marad, de szerintem majd az utód modellt választom
Ennyire szerette (9) Megérte a pénzét? igen
Verdikt (6.9/10)  
 
Ítélet értékeléséhez be kell jelentkezned.
 

Audi A6 2004 (2004)

További ítéletek (83 db)

Szűkítés: jól megírt| képes| hosszú
Cím / Modell Időpont Hossz Km Ítélet Ért.

Népítélet-kereső Népítélet-kereső

  • Fenntartási költség
  • Kényelem
  • Teljesítmény
  • Megbízhatóság
  • Szerviztapasztalat
  • Ennyire szerette
  • - Évjárat (mettől meddig)