Autók » Audi » A5 (2011)

A5 2,0 TFSI 180 LE

Állat. Ennyi :)

Újonnan vettem, 4 hónapot kellett rá várni, addig tűkön ültem. Ez az első "komoly" negatívum :)
Fehér színben rendeltem, sztem az Audiknak manapság ez áll a legjobban. 18-as felnik, gyári futómű. Gondolkoztam a sportfutóművön, de nem bántam meg, hogy nem kértem. A 18as papucsokkal kanyarodik, mint egy vadállat, de az úthibákat is szépen elnyeli. A belső felszereltséget illetően nem szálltam el extrákkal, bőr nincs benne, sztem szép a szövet sportülés is, a 10 hangszórós AUDI hangrendszer a concert hifivel nagyon szépen szól, még SD kártyáról lejátszott mp3-akkal is. Ami egy nagyon fontos extra, nem szabad kihagyni, az a Parking system plus. Nincs kamera, mert az sztem már túlzás, de az MMI monitoron grafikusan kirajzolt felülnézet nagyon hasznos.

Ami a motort illeti, nekem tökéletesen megfelel. Fiatal vagyok, szeretek haladni, és ez tud is. Gyorsulni is szeretek, azt is tud. Vezettem már sok gyorsabb autót, de ez is tökéletesen elég. Ami a fogyasztást illeti, én sokat használom városban, így az átlag 9. Autópályán 145-ös tempónál 7.5 körül van a pillanatnyi fogyasztás, a fordulat 6odikban 2700. Ami érdekes, hogy 3asban elmegy 200ig :)

Szélzajra láttam korábban panaszkodtak, hát ja, az van. 180 körül kezd jelentkezni hallaható mértékben. Mindenki döntse el, hogy neki ez probléma-e, nekem nem.

Negatívum? A nappali fénynél nem ég a hátsó lámpa, csak ha felkapcsolom a helyzetjelzőt, viszont akkor a karakteres első led halványabban ég. Talán ennyi, ami kritikával tudnám illetni :) Ja, és még valami: az alap klíma nem kétzónás. Engem speciel nem zavar, de furcsállottam kicsit.

- Egyelőre semmi. Egyszer jártam vele szervízben, a xenonlámpát kellett beállítani, mert túl közelre világított. 10 perces meló, mégis két órába telt, mert bénáztak kicsit a szervízben. - - Update 2015: 4 eves lett, egy problema jott elo. Olajfogyasztas eddig 1l / 5000 km. Ez azert nem keves, legalabbis eddig sokalltam (hozzatartozik, hogy 80% varosi hasznalat). Most (1 hete) volt 60 000-es szervizen, es most olyat produkalt, amit eddig nem: MMI szerint fel liter olajat evett meg kb 300 km-en. Remelem csak a szervizben szurtak el vele valamit, viszem is vissza.

Porsche M5

60 000-es szerviz Brill, Kecskemet. A xenont elbabraltak, mashova kellett vinnem beallitani, plusz a fenti olajproblema is gyanus...

Fenntartási költség (6) Évjárat 2011
Előző autója? Polo Következő autója? Az A7 nagyon tetszik.
Verdikt (8.6/10)

Audi A5 2011