S4 - 2009 baklövése?
Szöveges ítélet
Nem tudom kinek gyártják ezt az autót. Tényleg nem tudom. Egyszerűen nem értem a célját, a filozófiáját. Egyáltalán nem sportautó, inkább egy gyors túraautó, és szerintem fölösleges ilyet gyártani. Gyorsnak gyors, de szinte semmi élmény. Inkább idegesítő a többi autó lassúsága, minthogy örömödet lelnéd a vezetésben. Futómű sem nyújt semmi örömöt. Fényévekre van egy Imprezától. A drive select kerülendő. A gáz vagy lerántja a fejed, vagy a nulla gázreakció a másik szintén idegesítő változat. Rossz az egész úgy ahogy van. Amúgy is rángat a 7 sebességes automata váltó iszonyatosan, inkább egy japán CVT-s ezek után. A kormány dynamic módban alapvetően jó lenne, de fárasztó egy idő után, a sok elektromos kütyütől nagyon érezni, hogy nem valódi, hanem szoftveres az egész.
Fura ez a kompresszoros motor is, én egyszerűen nem éreztem a gyorsulát. Pedig 5.3 alatt van százon a gyári adat szerint. Nincs gyorsulási élmény, az a katapult-élmény, mint a Subarunál, mert egyszerűen "felrántja" az embert a magasabb sebességbe, inkább teleportál mint gyorsul.
Most ezt nem azért mondom, mert sok volt vele a gond, de tényleg nem kéne ilyet árulni. Ki kellene hagyni az idióta S-osztályt, kiegyensúlyozatlan az egész, nincs benne harmónia, lehetne már helyette az új RS, abban biztos nem csalódik az ember. Mire vár az Audi az RS4-el?
Hibalista
- 1. Úgy kezdődött, hogy 1 azaz egy hetes korában lefagyott a Drive Select, és a Balcsiról "komfort" módban kellett hazajönnöm. Ez azt jelenti, hogy nulla gázreakció, és ingabinga puha futómű. Gyakorlatilag ez terepmód. Egy 333 lóerős sportautóval. Szóval biztos nem bírta a 28 fokos meleget az érzékeny kompjúter. - 2. Egy hónapos korában elkezdte kidobálni a hátramenetet. Pl. félreáltam az út mellé mert a gyerek rosszul volt, de nem tudtam visszamenni csak tolatva. Csakhát nem tudtam tolatni, előre meg kerítés/erdő. Ilyenkor megijedsz, auto leállít, bezár, kinyit, lám megjavult. Ugyanez forgalmas parkolóból kitolatva ill. hát így nem kitolatva kellemetlenebb szituációt szül (mikor 3-4 autó csak rád vár). Többször előfordult. Szoftverfrissítés kellett neki csak (állítólag). - 3. Motorbaktartó alkatrész meghibásodása. Valami történt vele. Anyagfáradás talán, az sem tudom pontosan milyen alkatrész volt ez. A következő immár fatális meghibásodás is gyanúm szerint ennek volt köszönhető. Nem vagyok túl jól informált - lehet hogy ez a szerviz(ek)hibája. - 4. Furcsa futómű tevékenység - külön életet kezdett el élni a bal első futómű - gyanús, érthetetlen viselkedés és hang kiséretében. Főleg ki-és beparkoláskor jelentkezett. Állítólag szoftveres probléma volt. Ennek ellénre kicserélték (állítólag) majdnem a teljes jobb- és bal futóművet, amíg erre rá nem jöttek, fura módon kb. Karácsony előtt 3 nappal. - 5. Itt a hab a tortán! Hűtővíz pumpa meghibásodás - felrobbant és pillanatok alatt elment az összes hűtőfolyadék - tréler vitte el a drága négy hónapos autót az út mellől sokak csodálatára. Mondom, 4 hónapos volt az autó.
Ide hordtam szervizbe
Két budapest szervíz egyszerre, egyik a pesti, a másik a budai oldalon... Osztályzásom úgy jön ki, hogy 1+1 = 2 Mert 4 hét alatt sikerült de csak állítólag megjavítani a láthatatlan futóműhibát. Minden alkatrészre egy hetet kellett várni. Kivéve az ablakmosó folyadékot.
Értékelése: 2
Képek az autómról
Fenntartási költség | (3) | Évjárat | 2009 |
Kényelem | (6) | Használati időtartam | 0 év |
Teljesítmény | (9) | Km vásárláskor | 0 |
Megbízhatóság | (2) | Vezetett km | 18000 |
Szerviztapasztalat | (2) | Átlagfogyasztás | 13 l |
Előző autója? | Subaru Impreza WRX 2005-ös modell | Következő autója? | Lexus |
Ennyire szerette | (5) | Megérte a pénzét? | nem |
Verdikt | (3.9/10) |
