Autók » Audi » A4 (2000-2005)

A4 B6 2.0 Benzin

Szerthető utitársnő

Szeretem.
Első Audim és -bár az újakat nem ismerem- az anyaghasználata,az összeszerelése és szerelhetősége, ezáltal szerethetősége is igazolja nálam a sokat emlegetett "német minőséget". Németországba kerülve szükségem volt egy munkába (napi 17 km) és kéthetente hazajáró (2x500 km) autóra. Erre esett a családi választás és elmondhatom, hogy bár a kora miatt (18) jönnek elő hibák - nem bántam meg.
Merem mondani, hogy korához képest most is szép a formája.
Egy szeretetre méltó, bár szerencsére is fogható story, ami miatt mondható, hogy lelke van a gépnek: Mikor a generátor elromlott pont hazafelé tartottam, az akksi lemerült. Még pont egy lehajtóig elgurult velem (miközben minden villogott a műszerfalon és rángatás után leállt), így nem kellett a pályáról levitetni. Vettem a közelben egy akksit, beraktam és hazavitt vele (+250 km) töltés nélkül. Magyarban pedig kapott egy új (osztráknál jóval olcsóbb) generátort.
Kicsit csipeget az olajból (kb.0.5L/1200km), de a gyűrűcsere árán jóval több olajat vehetek, mint amennyit még elmegy.
A 2.0-ás benzinhez képest 7-7.5 literrel beéri. Az alapjárat ingadozott induláskor, de egy karburátortisztító spray és a szívótorok-könyök repedés javítása orvosolta. Kevés rozsda van rajt, a fényezés jól tart. Csomagtartó nagy,de sajnos a hátsó ülései nem dönthetők. Kényelmesek az ülések hosszabb távon is.
Egyenlőre marad velem, szeretem :)

- Generátor 75 ezer. - Légtömegmérő 9 ezer (utángyártott,de jó) - Gyújtótrafók + gyertyák kb.30 ezer - Karter és szívótorok csövek repedései - sk. javitva - Tetőkárpit - sk. javitva - Első lengőkar gumibakok repedezettek - folyamatban

Fenntartási költség (4) Évjárat 2001
Kényelem (9) Használati időtartam év
Megbízhatóság (9) Vezetett km 42000
Előző autója? Lacetti Következő autója?
Verdikt (7.9/10)

Audi A4 2000 (2002 - 2005)