A projekt az IHM támogatásával jöhetett létre. Írjon ítéletet! Írtam, de hogyan szerkeszthetem?

Ha az indapass elötti időkben írtam ÉS megadtam az email címet.

Az ítélet alján lévő mezőbe írja be azt az email címet, amivel egykor írta az ítéletet. Ekkor egy emailt kell kapjon a további teendőkkel.

Ha nem adtam meg emailt, vagy már nem tudom mit adtam meg, esetleg megszűnt az a cím.

Írjon a nepitelet@mail.totalcar.hu címre, ahova küldje el a probléma leírását illetve az ítélet linkjét.

Már indapassal írtam az ítéletet

Ekkor az ítélet alatt megjelenő sárga indapass boxon keresztül kell belépnie. Belépés után az ítélet alján lévő linkre kattintva szerkesztheti azt.

Autók » Audi » 100 (1982-1990)

100 Audi 100 2.5 CD benzines 

Az ítélet értékelése
2,0(1 db)

Audi 100 egyedi gyártmány :)))

Szöveges ítélet

Jelneleg 2006-ban 14 éve képezi tulajdonunkat az Audi. Az évek során szinte teljesen át alakítottuk a kocsit. Eredetileg az autó egy 1983as Audi 100as 2 literes 5 hengeres motorral és gyér fölszereltséggel. 1993ban mikor megvettük viszonylag olcsón az eleje törve volt a motorig. Ezért a motor AFes motor számott kapott. A kasztnit hivatalosan bejelentve kicseréltettük egy 100as CD jelűre, ami 85 utáni, így nem eszi máig sem a rozsda. A motort pedig egy T4es 2.5ös 5 hengeres benzines Trasporterből kölcsönöztük a kocsinak.
A 2.3as NF motorküdjú Audi motor injektor rendszere van a kocsin és a műszerfal és minden belső része a 89 utáni audi felszereltésget kapta meg.
Gömbölyű íves gyönyörű műszerfal, digitális autómata klíma, fedélzeti computer, 4X elektromos ablak, elektromos tükör, fűthető tükör, elektromos ülés, gyári Audi CD-s autórádió, szinezett üvegek körbe, távirányítós központi zár, anyós ülésről is működtethető központizár, 4 tárcsa fék, 90 literes tank, 610 literes csomagtér, fényszoró mosó, ködlámpa.

Az új motorral a kocsi menetteljesítményei elég kedvezőek.
kb. 140-150 Lóerős és 200-250Nm körüli a nyomatéka, amit a gyári Trasporter katalógus szerint 2200as fordulaton és 4500as fordulaton ad le. A váltója az eredeti hosszú 5.el ellátott 2 liter motor váltója. Ezálltal a kcosi 4 első sebessége az erős 2.5ös motorhoz viszonylag rövid ezért jól gyorsul, az ötödik ben viszont jól fogyaszt és sok a végsebessége is. Eddig 240Km/h volt amit max ment a kocsi, többre max lejtőn vagy hátszéllel lehet képes. 210km/h-nál még pont csak 5000et pörg 5.ben.

Az erejéről annyit hoyg 80-90-ről 130-140ig A 2.5ös B Omega kombit és az 525ös Bömbik többségét veri:)))
Fogyazstása ennek ellenére szolidnak mondható:
Város: 8-11 liter
80-90km/h: 7,5liter
BMW verő stílusban: 22-26liter
Autópálya (130-140km/h) : 8,5-9 liter

No és akkor most a kocsinak azon részeiről ami másokat is érinthet mert nem itt buherálva.

- Az Audik injektorja (legalább is ezekben az időkben) vákuumos elven működnek, ezért ha a motor leállogat, vagy nem akar menni, esetleg 4000 fordulatnál is annyi az ereje csak mint egy polskinak, nem kell midnjárt rosszra gondolni. Álltalábna valahol az injektort vezértló vákuum szökik el valahol, amit pár bilics beiktatásásval, vagy akár csak meghúzásával orvosolni leeht és már is ott a bivaly erős motor újjul erővel.

- Az olyan Audik amiben nem vákuumos afékrásegítés, hanem a szervószivattyúról megy az is, sok lehet a nyomás és emiatt gyorsabban használodnak. (sajnos enyém is iylen volt)
Sűrűbb ellenörzésel és kis odafigyeléssel nem okoz sok gondot.

- Az Audi 5 hengeres motorjai a kis motortér és a furcsán oldalon elhejezett hűtő miatt hajlamosak melegedni. A hőfokmérőnek ajánlatos jól működnie mindig és ha csak picit is magasbbra áll mint megszoktuk, a ventillátor hőgombáját, vagy a termosztátot cseréljük, a nagyobb baj elekrülése érdekében.

Igazából úgy más típushibája nálam nem jött ki a 14 év alatt, de ezekre vigyázni kell, bár nem sűrűek és nem hirtelen és alatomosan jönnek elő. De az tény hogy rendszeres hibáknak tekinthetők.

Ja még annyit hoyg a kipuffogók, kb. 5-6 évet bírnak ki. Én eddig 3X cseréltem őket, mert mikor megvettem az is picit rohadt már.

Összeségében nagyon kedvelem a 100as Audit. Sok ismerősöm is van aki eredeti 2 literse vagy 2.2es 100ast hajt. Ők is meg vannak vele elégedve. Óriási utastér. óriási csomagtér és nayg megbízhatóság jellemzi ezeket a kocsikat. Csak azt sajnálom hogy az enyém nem quattro. De szeritnem ezt az autót megtartom veterán koráig, annyira megkedveltük már.

Hibalista

- Az elmúlt 14 év alatt szinte, mindent cseréltük rajta, bár nem minden volt indokolva. Részletesen a cikkben.
-
- Itt csak árak:
- - féktárcsa elöl hűtött/hátul összesen 40.000Huf
- - Gyári, új szinezett szélvédő 20.000Huf beépítés 10.000huf
- - Alapjárat szabályzó 15.000Huf
- - komplett karosszéria 75.000Huf (1994-ben)
- - komplett 2.5ös motor 50.000Huf (1994-ben)
- - lengéscsillapítók elöl/hátul 20.000/17.000Huf
- - szervó szivattyú új/bontott 25.000/15.000Huf
- - Légszűrő 2.000Huf
- - Olaj szűrő 1.000Huf
- - Benzin szűrő 2.000Huf

Ide hordtam szervizbe

Magam és pár haverom

Értékelése: 10

Másik szerelő értékelése

Mindig a hibának megfelelő Audiklub álltal ajánlott szak szervíz.

Értékelése: 10

Képek az autómról

Fenntartási költség (6) Évjárat 1983
Kényelem (10) Használati időtartam 14 év
Teljesítmény (10) Km vásárláskor 150000
Megbízhatóság (10) Vezetett km 500000
Szerviztapasztalat (7) Átlagfogyasztás 8 l
Előző autója? BMW 520as 1983 Következő autója? Audi 200as 20 szeleppel, de lehet ebbe rakom azt a motort:)))
Ennyire szerette (10) Megérte a pénzét? nem
Verdikt (7.7/10)  
 
Ítélet értékeléséhez be kell jelentkezned.
 

Audi 100 1982 (1982 - 1990)

További ítéletek (71 db)

Szűkítés: jól megírt| képes| hosszú
Cím / Modell Időpont Hossz Km Ítélet Ért.

Népítélet-kereső Népítélet-kereső

  • Fenntartási költség
  • Kényelem
  • Teljesítmény
  • Megbízhatóság
  • Szerviztapasztalat
  • Ennyire szerette
  • - Évjárat (mettől meddig)