Autók » Alfa Romeo » Stelvio (2017)

Stelvio 2.2D AT8 Super

Szürke bálna

Jött a gyerek, kedves párom addig rágta a fülemet, míg beláttam, a logisztikázáshoz (kutya, gyerek, sógor és az ő cuccaik valamint lakásépítési feladatok) kell egy nagyobb autó, így a szeretett Giuliát a frissen lelépett kolléga Stelviojára cseréltem.

Tulajdonképpen hozza az Alfa érvrendszerét: nem csináltunk Giulia SW-t, vedd meg az SUV-t. Tényleg jó pakolni bele, szépnek is szép, ül az úton, de ha ez egy borotvaéles precíz konyhai daraboló kés, a Giulia akkor maga a sebészi szike.

A marha nagy rugóút és a ballonos kerekek miatt imbolyog, de azért mégsem esik le az útról a kanyarban. Kényelmes, kedves vaddisznó, akit ha felmérgesítesz, hajlandó futni is. Kategóriájában lévő egyéb dögöknél fényévekkel sportosabb a vezetési élmény!

Bírom a dupla üvegtetőt, meg a kanyarkövető xenont, vegyetek bele telefontükrözést meg váltófüleket, nekem ezek hiányoznak. A váltó itt is fasza, mint a Giuliában. A nagyszülők örülnek, mert magasra kell beülni.

Nincs semmi baj vele, teszi a dolgát, ugyanolyan jó a minőség, mint a Giuliában. Fogyasztásban az olasz 2700 km-es túraátlag 7 literre jön ki, eggyel több mint a Giulia volt, városban persze feljebb szalad, de a nagy testtől nem is vártam mást.

A csomagtartó a csapott hát miatt picit csalóka, nem mindegy, mennyire lógnak ki hátra-fölfelé a dolgok. Lenyitott üléssel nagy a pakolható plató, de a két kerékdob benyúlik és szűkíti a teret.

Összegezve: végülis szeretem, amit vártunk tőle, azt hozza, de a szívem egy darabja ott maradt a Giuliában. Talán ha a színe más lenne (azt nem én választottam) kevésbé gondolnám bálnaszerűnek.

A 4 év használat után sem változott a véleményem, nagyon jó munkaeszköz, és az SUV-k között egészen kiváló, de nem voltam szerelmes.

- Még az előző tulajnál meghülyült a rádió egy rádugott Samsung telefontól. Ezen kívűl mást nem tudok elmondani. - Talán most az akku gyengélkedik, majd rámérek. - 4 év alatt sem jött elő semmilyen hiba, se motorikusan, sem egyéb módon.

Lízingelt autó, hozták-vitték, nem tudom :-(

Fenntartási költség (7) Évjárat 2017
Teljesítmény (7) Km vásárláskor 20000
Előző autója? Giulia Következő autója? Tucson - kényszerpálya
Verdikt (8.0/10)

Alfa Romeo Stelvio 2017 (2018)