Autók » Alfa Romeo » Stelvio (2017)

Stelvio 280 LE

280 olasz csődör - olasz prémium

Nem régóta van nálam, még ismerkedünk...az már biztos, hogy keményebb a futóműve mint a Giulia...de az is biztos, hogy nem dől jobban, így pokoli tempót lehet diktálni, ami nem megszokott ilyen SUV-tól. Szinte félelmetes kanyarokban:)

Kormány direkt, ZF váltó gyors, futómű szinte sportos...alapvetően hátsókerekes konstrukciós...diffi alap...könnyű kasztni, mert mindenhol aluminium körbe, tehát kb 15%-al könnyebb a germán préimumoknál...eredmény: élvezet a köbön!

Csak egy érdekes számháború: Audi Q5 TFSI 200 kilóval nehezebb (mivel vasat olcsóbb beletenni, mint aluminiumot) és 30 lóval meg 50 Nm-el kevesebb, nincs is 6 sec alatt százon, cserébe hasonló felszereltséggel kb egy Vitara árát hagyod még ott a szalonban. Megéri..annak aki szereti, ha átverik:)

Aki sportos autót akar de közben tér is kell, az ezt vegye. Az új Alfa gyár meg garancia a minőségre, nem hiába adnak 5 év garanciát! Nagyon masszív autó. A szépség meg nem kérdés! Ilyen formákat máshol hiába keresel. Beltéri anyagok minősége meg túlmutat a prémium kategórián is...bekacsint a cégen belüli Maserati tapasztalat.

Parkszenzoron állítani kell. De különösebb gond nincs..Max a 360 fokos körpanorámás kamera hiányzik, elvégre SUV...majd később megoldják.
..és még egy jó tulajdonság: nincs tele velük az utca, miközben a bmw a négykarikásokkal már többen vannak lassan, mint a suzukisok:) unalmas.

Eddig beváltották az olaszok, amit ígértek, azaz sikerült középkategóriás prémiumot gyártani.

..és egy érdekes tény: széria 510 lóerős Stelvio lett a leggyorsabb széria SUV a Nordschleifén, letaszítva a Porsche Macan-t, tehát a sportosság nem kérdés ..németek meg eszik a kefét:)

- parkszenzor

Autoforum

Fenntartási költség (6) Évjárat 2017
Verdikt (8.6/10)

Alfa Romeo Stelvio 2017 (2018)