Autók » Alfa Romeo » Sprint (1976-1989)

Sprint 1.5

Száguldó koporsó

Kb 8 évvel ezelőtt hülye sógorom oltott be vele, aztán bele szerettem. Sokáig csak egy szétrohadt roncs állt az udvaron, az nemrégiben donorként kapott új esélyt.
Amit vettem, imádom, műszaki nélkül, de lábon hoztam el a tulajtól. ~160 km a hazaút. A kilométer spirál "természetesen" nem működött, így csak érzésből tartottam a sebességhatárokat. Mint kiderült, tévesen :). Kilo 50 a négyesen, egy műszaki nélküli kocsival...
Aztán elvittem műszaki felmérésre. A kapott lista alapján kicseréltük amit ki kellett, nem sok cucc. A futóműve úgy jó, ahogy van, új gumikkal, meg minden. Elektronika. Khm. Hát igen. Khm. Egyéb kopó alkatrészek. Csere.
És hülye fejjel, csak ekkor vittem eredetiség-vizsgálatra. Újra csak "természetesen" megbukott motorszám-átütéssel. Bazzeg, ezt a szívást... :P! Ez volt tavaly augusztusban. Ha minden jól megy, egy hónapon belül rendben leszünk, sem az autót nem kobozták el, és engem sem raktak be köcsögnek a sittre, bizonyítékok hiányában a nyomozást megszüntették. Az eredetiség-vizsgáló bázison azt mondták, még nem találkoztak tiszta boxer Alfával... Kösszszép!!!
De azért fővesztés terhe mellett így is hajtottam kicsit, a kertek alatt. Megy mint az állat :)! Két karburátor, 4 éhes torokkal, szereti a naftát, de nem vészes. Marha jól gyorsul, fasza a hangja, jól kanyarodik, és a fék sem rossz.
Bár a fékkel kapcsolatban furcsa, hogy a váltó mellett vannak a tárcsák, és a féltengelyeken keresztül történik a fékezés. Kicsit para, de a féltengelyek masszívnak tűnnek. Kicsit zajos ez a megoldás, több csapágy van folyamatosan kemény terhelésnek kitéve, és gondolom a féltengelyek sem köszönik meg az erős fékezéseket.
Szoktam mondani, hogy ebben az autóban automatikusan hátradőlő ülések vannak. Amint pinaillatot éreznek, hanyatt vágják magukat :). Nem vicc, a pár megtett kilométer során néhányszor leparkoltam, és ezalatt több csinos lyány kérdezte meg, milyen autó ez, mert jól néz ki :)! Hogy mennyire strapabírók az ülések, még nem próbáltam :P! Nem is ezért vettem.

Összegezve: eddig anyagi és erkölcsi csőd, muszájból másik kocsit hajtok, de imádom :)! Kurva jó :)! Ja, és szeresd szerelni, különben megutálod!

- elég jó állapotban vettem
- mit cseréltem rajta műszakira felkészítés során???
- - olajok
- - szűrők
- - szíjak
- - izzók
- - csomó kábel
- - benzincső
- - kuplung alsó munkahenger
- - termosztát / fagyálló
- - zárak (nehogy az előző tulaj "nosztalgiázzon")
- - kipuff rendszer
- - kilométer spirál
- - komplett gyújtás

sógorom + én

Fenntartási költség (3) Évjárat 1982
Előző autója? 1310 TLE (Csaucseszku bosszúja :) miénk volt!!!) Következő autója? az asszonynak meg a gyerekeknek: Fiat Multipla
Verdikt (6.4/10)

Alfa Romeo Sprint 1976