Autók » Alfa Romeo » Sprint (1976-1989)

Sprint 1.5 B

Hisztis olasz szerető.

Első kocsiként vettem,én 23 voltam,ő meg 17...:)Sportos,vagány kocsit kerestem,a Schiroccók,Golf GTI-k baromi drágák voltak akkor még(legalábbis számomra)Ladát meg nem akartam,így találtam ezt,hirdetésben,magánszemélytől...300 rugóért hirdették,250-re lealkudtuk,kellett a lé a srácnak.Tűzpiros fényezés,teljesen felújított karosszériával,cserélt,de rozsdamentes alvázzal,a srác eltökélten igyekezett felújítani,amíg anyagilag meg nem szorult...Két delorto karburátor etette,(már amikor működött),gyönyörű,a ,,V" motorokéra emlékeztető boxermotorhang,dörmögő,férfias kipufogóhang,sűrűküllős alufelni,gyári sportkagylók,(elöl-hátul!)MOMO kormány,és válltógomb.A szőr felállt a karomon,úgy tetszett,boldogan vittük haza.Megálltunk a kapu előtt,bemegyek szólni a nejemnek,hogy meghoztuk,indítanám...de semmi.Már akkor megszívatott.Betoltuk szégyenszemre,akksicsere,piszkálgatás,na végre újra indult...hát így kezdődött...A tüzes külső dacára számtalan nyűg volt vele,vagy a javítások,vagy a tankolás vitte el a gatyánkat.Állandóan balra húzott,akármit csináltak is vele a szerelők(többnél is próbálkoztam...)Ha működött,akkor ment mint az állat,110 lovas volt a mocija,az egész kocsi meg volt 800 kiló...a két ikerkarbi állandó hibaforrás volt,nem lehetett rendesen összehangolni őket,és állandóan elment az üzemanyag ellátás valamelyiknél,sokszor előzés közben,gondolhatjátok milyen veszélyes volt,mikor jönnek szembe,és letorpan a kocsi...az órák is állandóan elromlottak benne,a végén már nem is vergődtem velük,jártam nélkülük,pedig gyönyörű csőbe süllyesztett műszerei voltak...A tárcsafékeit idiótán a motor alá,szinte középre szerelték,a fél kocsit le kellett bontani ha ki akartuk cserélni...azóta sem láttam ilyet,az ilyen apróságokról,mint a hulladék csomagtartó teleszkópok,a lépten-nyomon elromló ablaktörlő,jelképes fűtés,vagy az állandóan elforduló,szétcsúszó kipufogórendszer,már nem is szólok.Kár érte,mert a kasztnija tényleg rendben volt,ha a motor megbízható lett volna,akkor még sokáig együtt járunk.De így jött egy Szolnoki srác,nagy ambíciókkal,hogy majd ő rendbe rakja!!!El is vitte 200-ért,én meg még örültem is...Pár hét múlva hívott,hogy visszaadná...végül csak nála maradt,de úgy tudom már kivonták forgalomból...Ennek dacára mégis köszönhetek a kocsinak valamit,belezúgtam az olasz kocsikba...a cimborák őrültnek néztek,hogy ezek után még bele merek vágni,de azóta is csak olasz kocsijaim voltak és vannak,de szerencsére azokban már nem csalódtam...mondjuk Alfám azóta sem volt,csak Fiatok,de az érzés ugyanaz!!!Sajnos képem nem maradt fenn róla,de teszek fel egyet a típusról,hogy láthassátok,milyen egy igazi olasz szerető!!!Hisztis,akaratos,az agyadra megy,elszedi az utolsó filléred is,de ha jó kedvében találod,mindent megtesz neked!Ha eszembe jutnak az otthoni kisvárosi nyári esték,ahogy dübörgő motorral,a letekert ablakkal húzok el a hamburgeres előtt,és a kölkök forognak utánam,hát nincs harag bennem iránta!

- karburátor,hidrotőke,órák,műszerek,féltengelyek,kipufogó,fűtés,ablaktörlő,fékek,stb.

Fenntartási költség (9) Évjárat 1983
Előző autója? Következő autója? Bravo