Autók » Alfa Romeo » Brera (2005-2010)

Brera 2.4 JTD

Egyszerűen: Alfa

Amint megláttam, beleszerettem. Sajnos nem tudtam szalon új autót venni ezért többhónapos keresgélés után vettem használtan (valóban) kevés kilométerrel, tulajdonostól visszavezethető előélettel.
Az autó mindenhol feltűnést kelt, mindenki megnézi ezt meg kell szokni. Inkább 2 személyes, a hátsó üléssel büntetni az ellenségeinket sem szabad, gyerekek is csak törökülésben esetleg!
Az 5 hengeres dízelmotor 200LE, 400 Nm ami kell is, mert igen nehéz a kaszni (1675 kg). Hideg motornál zavaró dízeles kopogása van, ha bemelegszik sem sokkal halkabb. A váltó finoman kapcsolható. A futómű inkább komfortos, mint sportos.
Fogyasztása városban 9-10 liter , autópályán 8-9liter közötti vagy több (tempófüggő), országúton 7liter körüli.
Olyan, mint egy nő, rendkívül szeszélyes tud lenni. Nem szereti a borús esős időket, sem a hideget. Ilyenkor érzed, hogy nem akar sehova sem menni, a szilentek nyikorognak, s furcsa hangok jönnek elő. Csak a napfényt és a meleget kedveli, akkor viszont minden tökéletes.
Az ajtónyitáskor „csúszkáló” oldalüvegek nagyon praktikusak, de ha télen napközben utcán parkolsz és repkednek a mínuszok, legyen nálad jégoldó (lehetőleg ne az autóban), mert nem nyitod ki az ajtót olvadásig.
Sajnos esőben a hátsó embléma háza megtelik vízzel, és ha kinyitod a csomagtartót, akkor a nyakadba vagy éppen a csomagtartóba ömlik belőle a felgyülemlett víz, ami bosszantó.
Kár hogy az üvegtető nem nyitható, ez szerintem egy nagy hiányosság.
Nagyon jó vezetési élményt nyújtó, dinamikus, masszív autó. NEM sportkocsi!
Kizárólag fanatikus Alfásoknak ajánlanám, akik tudják, hogy mennyi türelmet és anyagi ráfordítást igényel ez a márka.

- EGR szelep (2X Csere, 2X tisztítás) - Légtömegmérő,(1X tisztítás, 1X csere) - Részecskeszűrő, - Hengerfej(tisztítás,becsiszolás a lerakódott korom miatt)(kipufogószelep szorult), - Baloldali napellenző letört (anyaghiba) - Szélvédő fokozottan karcosodik (gyenge anyagminőség)

CARakter Bt. Alfa-Fiat-Lancia szervízKiváló, korrekt csapat, gondosan szerelnek, minden problémát kifogástalanul megoldanak.

SzakszervízekMár leszoktam róluk, miután átvernek és lehúznak álandóan.

Fenntartási költség (3) Évjárat 2006
Megbízhatóság (6) Vezetett km 32000
Előző autója? 156 Következő autója? ???
Verdikt (5.7/10)

Alfa Romeo Brera 2005 (2006)