Autók » Alfa Romeo » Giulietta (2010)

Giulietta 1.6D TCT

Piroska

A tizenegy éves 159-ünk utódja lett - amit a feleségem unszolására cseréltünk: nehogy komolyabb baja legyen például a nyaralás alatt, ahol ott állunk pl. szerbia közepén, 3 éves gyerekkel, fullra pakolt csomagokkal. Meggyőző érvelés ;-)

Kiválasztása:
apa Giuliát akart. Most is azt akar, de meg lett apának mondva, hogy a kassza azt nem bírja. Pedig apa szereti a vágyálmok kergetését ;-). De ha nem Giulia, akkor apának mindegy mit veszünk.

anya Giuliettát akart, mert szerinte nagyon jól néz ki az autó, és egész fiatal példányokat lehet, egész jó áron megkapni.

lányunk pedig pirosat akart. Anna Peti Gergőék is mindig a piros autóba szálltak, hogy csodás helyekre autózzanak vele.

Így piros Giuliettát vettünk, két évest (modellfrissítés utáni), 25 ezer km a számlálóban, ellenőrzöttet, németországi alfa kereskedéstől. 1.6 dízel, TCT váltós, fekete szövet belső . Persze ülés fűtés és deréktámasz azért van benne. Jól felszerelt autó, az tény.
Így 10 ezer km használat után megosztanám tapasztalataimat, először a hibái:
- nem Giulia :D, ez még mindig fáj apának
- 105kg, 188cm vezető esetén az ülés kicsi. Bár még hosszú távon is kibírtam, hiszen Görögországig simán elvezettem, de erre a nagy méretű embertípusra egyszerűen kicsi.
- apa szerint (bár sokat javult a modellfrissítéssel) egyszerűen béna kinézete van az orrának. Szerencsére piros, így mondhatjuk, hogy elfogadható.
- első gumik nagyon kopnak. Elég erős az autó, és hát fogyasztja őket rendesen. (Dynamic módban 340 NM)

Ami viszont jó benne:
- TCT váltó nagyon jól működik
- elég erős, előzések könnyen és simán összejönnek
- a 159-hez képest könnyű autó, jó vezetni
- nagy méretű vezető mögött több hely van benne mint a 159-ben volt
- jó anyagok, jó összeszerelés
- érintő kijelző a középkonzolon (basszuskulcs, hát a Giuliába nem tettek olyat, ez meg simán itt van)
- nagyon jó fogyasztás

A feleségem és a lányom nagyon szereti, és én is elismerem, hogy jó autó. A színe gyönyörű. Jól vezethető, kellemes karakter. Csak az első ülés ne lenne ilyen kicsi a nagy hátsófelemnek! :D

- A külső hőmérséklet mérő, az utasoldali visszapillantóban hibás. 10 fokkal kevesebbet mutat... Egy termisztor csere lesz, ha lesz időm elgurulni a szervízbe.

DZ Tuning and Service (Zoliékhoz)

Fenntartási költség (10) Évjárat 2016
Előző autója? 159 Következő autója? Giulia
Verdikt (9.4/10)

Alfa Romeo Giulietta 2010 (2010 - 2014)