Autók » Alfa Romeo » 166 (1998-2007)

166 2.4 Jtdm

Az öreg hős

Egy olcsó, nagyon erős és persze olasz kocsit kerestem akkoriban HOBBY CÉLRA (2018) a 2.4 Jtdm 166 és az 1.9 Jtdm 156 Cw Q4 mellé. A fő szempont az erő és élmény keresése volt a lehető legolcsóbban. V6-ot kerestem, de megláttam és nem tudtam otthagyni az áron alul hirdetett chipelt 5 hengert. Mivel pofátlanul olcsón, viszont harci sebekkel vásároltam, így a plasztikai sebészeten indult a közös utunk:
A kezdeti nagy szerviz és kozmetikázás 1-2 hónapot vett igénybe, főleg az esztétika miatt. Viszont büszke vagyok mert még most is úgy érzem kihoztam belőle a maximumot! És nem kért sokat, csak egy kis szeretet. Összességében a lepusztultnak tűnő, 100 tulajos Alfa nem is volt annyira rossz, mint amilyennek a megvételkor látszott. Értem ezalatt: nem nyelt el sok pénzt, és műszakilag alig igényelt foglalkozást! Sok apróság volt inkább: koszos beltér, szakadt kormány, borzalamas felnik és gumik, törött első rugók, törött váltórugó...
A szerelmünk azonban nem tartott sokáig, mert időközben az ingatlanvásárlás és esküvő igényelte a pénzt, így a 3 Alfából 1 maradt rövid időn belül.
Az együtt töltött egy év és 5000 km nem mondható soknak, de nagyon megszerettem. Semmilyen szempontból sem volt tökéletes, inkább őszinte vasnak mondanám. A 210 lóerő, az 5 henger, szinter kuplung és a finom ültetés viszont mindig mosolyt csalt az arcomra. Lehetett volna ezen az áron rossz vétel is, de szerencsém volt. Csodás élményeket adott, a következő tulaj is piszok jól járt vele. Kiérdemli A HŐS nevet, mert látszott, hogy nem törődtek vele, ő mégis talpon maradt, amíg szerető kezekbe nem került és újra méltó lett luxus autós vérvonalához.

- Megvételkor: a szokásos olaj és szűrőcserék mellett, a két első rugót kellett cserélni. - Mivel lelakták így kozmetikázás, sebváltókar gyűrű nyomórugó csere, belső szőnyegek pótlása, lakkhiba javítás, kormánybőrözés és stb és stb. Szóval volt mit csinálni, de élveztem, mert piszok jó volt vele autózni. - Összességében nem is volt annyira rossz, mint első körben tűnt.

Korábbi szakszervizes barátom (aki szintén olasz autós)

Fenntartási költség (5) Évjárat 2005
Előző autója? 156 Cw 1.9 Jtdm Q4 Következő autója? 159 Sw 1.9 Jtdm
Verdikt (8.1/10)

Alfa Romeo 166 1998 (2000 - 2007)