Autók » Volvo » V70, Xc70 (2000-2006)

V70, Xc70 V70XC 2.4T Geartronic

Gördülő bunker

Volvot venni szerintem evolúciós folyamat. Sokféle autót vezettem már előtte, de egyik sem nyújtott ilyen felhőtlen és magabiztos vezetési élményt.
Tökéletesen érezteti vezetés közben mindazokat a frázisokat, amiket a márkához kötünk - ilyen a biztonság, a megbízhatóság,a bármilyen úton bárhova eljuthatok, bármit belepakolhatok megnyugtató érzése.
Nem késztet száguldozásra, mégis brutális erőt sugároz magából és ha odafigyel picit az ember, még a fogyasztása sem irreális.
Ugyanakkor megnyugtató a tudat, hogy megfelelő lóeró/nyomaték-tartalék áll készenlétben, amit úgy visz az útra - ha szükséges -, hogy az utastérben nem érez belőle semmit az ember. Nem lapulsz a kiváló ülésekbe, nem kell felhangosítani a remek hi-fit és ugyanolyan békésen szuszog a gyerkőc is a hátad mögött.
Úgy gondolom, hogy kevés autómárka tudja manapság tartani ezt a színvonalat.
Az ajtók hét év után is vajpuhán csukódnak, egy árva nyöszörgést nem ad ki magából földúton sem, a belseje makulátlan és lemosva újszerűnek tűnik a kocsi.
Hatalmas és barátságos jószág, ennek hátulütője, hogy a fordulóköre paranormálisan nagy, tehát megszokást igényel.
Amúgy nálam eddig nem mutatott hibákat, leszámítva azt az egy esetet, amikor a geartronic váltó kézi üzemmódban úgy gondolta, hogy örökre hármasban marad - de ezt Microsoftosan (újraindítással) sikerült orvosolni.

- Váltó-elektronika - szoftverfrissítés.

Volvo Ivanics

Fenntartási költség (3) Évjárat 2002
Előző autója? Mercedes-Benz E Következő autója? XC70
Verdikt (8.2/10)

Volvo V70, Xc70 2000 (2005 - 2006)