Autók » Volvo » S80 (2006)

S80 V8

Segítőkész útitárs!

Szalonautó korában ismerkedtem meg vele, első látásra szerelem, összeköltöztünk hamar. Most szokjuk egymást. Senki sem mondta, de az első ezer kilométeren csak öregurasan sétáltam vele, aztán kezdtem egyre jobban pörgetni. A motor nagyszerű, futómű csodálatos, adaptív tempomat egyenesen fantasztikus. Még ködben is kiválóan működött! A sebváltó elég jó, de igazából még nem próbáltam ki mit is tud valójában. A telefonrendszere nehézkes kissé, de a Nokia 6310i-vel úgy tűnik jól együttműködik. A hangrendszer csodálatos, s mivel bennt alig hallatszik a motor egyébként dübörgő hangja, a cd-met mintha koncerteteremben hallgatnám!

- Még semmi sem romlott el rajta, ami funkcionálisan szükséges. Igaz rögtön az elején ki kellett cserélni a navigációs rendszer képernyőjét, de mivel a magyar utakról CD-t a 23. hétre igértek, egyébként se tudtam, tudom itthon használni! - 20.000-nél egy apró kis hibáért bevittem a szervízbe. A csomagtérajtó mikrokapcsolója beszakadt, kicserélték. Mellesleg átnézték az autót, minden ok! - Nekem van egy kis gondom még az ajtónyitással, mert ha benntről kiszállok, nem tudom kinyitni se a hátsóajtókat, se a csomagtér ajtaját. Ilyenkor vissza kell ballagni a vezetőoldali ajtóhoz, megnyomni egy gombot, s nyílik minden ajtó. Pedig a fedélzeti komputerbe úgy állítottuk be, hogy ilyenkor nyíljon minden ajtó! (Állítólag a többi is ilyen!) - A 18. héten járunk, magyarországi navigáció még mindig nincs. - Megérkezett a navigáció! Szuper, a nyugat-európai országokban, itthon szinte használhatatlan. Csak a főbb útvonalakat és a nagyvárosokat tartalmazza 100.000 lakos felett!!! Az autópályák frissétése is lemaradt, nem tartalmazza az új (2-3 éve működő autápályákat sem) Használom párhuzamosan az IGO-t, mit mondjak, kissé ciki. - De a Ausztriában működik, még a Stau miatt is átszervezte az útvonalamat, kitűnően, és több esetben! Jó lenne, ha ez a szolgáltatás már itthon is működne! - Elértük a 60.000 km-es szervízt! 3 óra alatt elkészült, br. 95.000 Ft-ba került! (motorolaj-, olajszűrő-, levegőszűrő-, pollenszűrő-, csere elektromos átvizsgálás, ablakmosó feltöltés, számítógépes lekérdezés! Javasolták még ezen kívül a fékbetétek cseréjét, amelyeket egy egyeztetett időpontban kicseréltünk. (Br. 72.000 Ft) - Megtörtént a 90.000 szervíz! Idő, ár a szokásos. Semmi javítanivaló! - Megtörtént a 120.000 szervíz! Idő, ár a megszokott! Javítanivaló nincs. Gyertyacsere. - Összességében az autó stabilan, jól működik, biztonságos! - Az utóbbi időben kisebb elektromos hibák jelentkeztek, ajtózár, GPS antenna. - Egyébként az autó mint újkorában! - ... és 200.000 km van benne! Szervizen kívül (fékbetét) más javítás nem történt!raganaEx

Volvo Galéria (Váci út) Szörcsei Zoltán

Fenntartási költség (8) Évjárat 2006