Autók » Volvo » S80 (1998-2006)

S80 2.0 T5

A legszebb ronda autó

Egy T6-os városi 18 literes fogyasztása után döntöttem úgy, hogy kompromisszumot kötve a -45 lóerővel, a -1 hengerrel, a -800ccm-vel, és az autómata váltóval, átülök egy takarékosabb típusba. Kiválasztottam a gépet egy kereskedésben. A kereskedőről inkább nem írok. Már elsőre jó benyomást keltett az autó, mivel 1 évvel fiatalabb volt az első volvómnál, de a belső és külső állapota miatt letagadhatott volna 5 évet. Egy kis kezdeti hiba után az autó vidáman üzemel, viszont a menetteljesítmény messze elmarad 274 LE-s társától, de mégígy is lehet mondani, hogy a kétezres motor a turbóval azért rendesen megmozgatja a kasztnit, viszont az átlag 2 literrel kevesebbb fogyasztást keveslem, bár finoman használva 10 l alá is lehet préselni a fogyasztást, de max. 2dl-el. Nagyon szeretem, bár a sok autózás miatt jobban szeretnék egy dízelt. Ajánlom mindenkinek, aki egy biztonságos, megbízható, tekintélyes, és egyben nem kihívó autót szeretne, és tapasztalatból cáfolom, hogy inkább egy 3-4 éves kis francia ugyanilyen árban, mint egy nagy 8-9 éves svéd. A javítás kellő körültekintéssel nem drágább a népautókénál, és a fogyasztás sem magasabb egy 1,6-os benzineséhez képest, viszont a vezetés élménye a kényelem jóval magasabb.

- Vásárlás után egy nappal nem indult be, és ha mégis, akkor menet közben leállt.Kiesett egy kütyü a helyéről, kb. 2000Ft
- Fékbetétek 4 db cserével 25000,-
- gyertya: 5 db 25000,-
- olajcsere szűrőkkel (olajMobil 1 0W40, üa.lég. pollen.) 30000,-
- gátlók (első felújít, hátsó új) 80000,-
- Ezek az általános dolgok, amit az autón vásárlás után illik cserélni. Ezen kívül egy lengőkarszilent, 4000-ért
- Gátlók kb. 1 évet mennek el a hazai utaknak hála.

Tomika, elektronikai és spéci dolgokra tökéletes
Janika, kopó cuccokra tökéletes, olcsó, rugalmas

Volvo galéria újpest: motorháztetőt 6000-ért 1,5 óra alatt felnyitották (én 2 perc alatt, és 10000-et adtam érte magamnak), javasoltak bowden és zárcserét 50000-ért, pedig csak a bowden kiugrott a helyéről. Visszaraktam, azóta működik.
Szoftverfrissítésre vittem, megbeszélt időpont, háromnegyed óra várakozás után megkérdezték, hogy mit óhajtok. A...dat!

Fenntartási költség (8) Évjárat 1999
Megbízhatóság (8) Vezetett km 20000
Előző autója? T6 Következő autója? Volvo S60-S80 Diesel
Verdikt (7.6/10)

Volvo S80 1998 (1998 - 2006)