Autók » Volvo » S80 (1998-2006)

S80 2,4 D5

A Big Bodyguard

Úgy kezdődött a Volvóval való ismeretségem, hogy egy autókereskedő barátomat megkértem, hogy javasoljon gyorsan egy autót, ami el tud képzelni nekem, mivel az előző autómat, ami egy Zafira volt, szinte azonnal megvették, mikor kiírtam rá, hogy eladó és váratlanul autó nélkül maradtam (a feleségem VW Lupója nem a hosszú utazásaimnak van kitalálva).
Először nálam hagyta 1 hétig, hogy kóstolgassam, nem nagyon volt időm és hát nem is nagyon mertem más autóját télen tesztelni. De annyit azért mentem vele, hogy mellette döntsek vásárláskor, mert teszteltem még 3-4 modellt, de az utazási komfort, a fogyasztás és a biztonságérzet a Volvo mellett szólt.
Nem bántam meg a döntésemet, sőt... Bőrülések programozható állítási lehetőséggel, tempomat, 2 utas klíma, TV és navi amit nem nagyon használunk, na de a 4 CD táras zenegép (típusa, HU 801)!!!, csodálatos, én imádom. Mindig elkísérnek hosszú utamon a kedvenc zenéim, és mintha egy stúdióban vagy egy koncerten lennék, olyan minőségben hallgatom őket. A vezetési komfortja kitûnő, minden állítási lehetőség kéz alatt van. A beépített telefont talán kétszer használtam, de tempomatot nagyon sokat használom, mindig bekapcsolom, még akkor is, ha 4 km. t kell menjek vele. A stabilitása (úttartása) kitûnő, volt alkalmam a télen megismerkedni az ESDTC funkció előnyeivel. A fogyasztása, átlag nem éri el a 6 litert csak extrém körülmények között. A fenntartási költsége szerintem nagyon jó, persze ha figyelembe vesszük az autó használtságát, de ha az általam megtett 70 ezer km. ert elosztom az eddigi szervizköltségekkel, egy nagyon jó arány jön ki. A biztonságáról nem tudok referálni, szerencsére nem kellett a légzsák megfogjon, csak hírből ismerem, a svéd ismerősök ´Big Bodyguard" nak becézik, és ez elmond mindent szerintem.
Rossz tulajdonságai: sok nincs, de mindenképp meg kell említeni a meglévőket, első helyen említeném a fényszórókat, túl gyengének találom a tompított fényét, és ez nem azért van, mert már 6 éves... időnként koppanást hallok az első futómûnél, a szervizbe még nem kapták meg a baját. Egy picit talán hangos a motor 3000 es fordulat felett, de ezt csak én hallom így a barátaim szerint. A külső-belső design-ja sem a legtökéletesebb és legszebb, láttam és vezettem már szebb autókat, de mit számít ez, ahhoz a tulajdonságához képest, hogy nagyon kényelmesen, gyorsan, gazdaságosan és biztonságosan elvisz engem és a családomat bármilyen messze.

- Mivel a vezérmû időszakos cseréje (szìjak, vìzpumpa, feszìtőgörgők, stb,) rám hárult mikor megvettem, ezért az első szervìzre kb. 130 e ft. ot fizettem, ezután a fékbtétek cseréje következett, kb 40 ezer ft., első - hátsó stabilizátor karok cseréje, kb. 20 e ft., izzócsere, olajcsere és a szûrők cseréje minden 15 ezer után.

Autoprofi
Csìkszereda
Haladás út ?

Fenntartási költség (9) Évjárat 2002
Előző autója? Zafira Következő autója? S80, D5, automata sebváltóval
Verdikt (8.1/10)

Volvo S80 1998 (1998 - 2006)