Autók » Volvo » 480 (1986-1996)

480 1,7 turbo

Szükségmegoldás volt

veletlen egy Renault kereskedönel lattam , abszolute vadi uj allapotaban 16,000 !! Km-rel, 9 evesen !!
Egy orvosnö adta, cserelte le ( 2002-ben) 4,000 Euro-ert megvettem teli -nyari gummikkal, alu fellnivel stb
Azota mint ceg autot gyikalom, sok Autopalya Km-rel, sok Balatoni uttal. igazan egyszer allt meg, pedig elötte az elosztofejet kipucoltam, megcsiszoltam, de paar napra ra epp atertem egy hidon es megallt teljesen.Beszallitottak a Renaultoshoz, es delutan telefonaltak, hogy kesz , az eloszto volt a hibas. nem akartam elhinni.
rendszeresen cserelek 2 X olajat tavasszal es összel + gyertyakat is, es szüröt mindig.
Amikor megvettem a 16,000 KM-rel meg a Servizesek kicsereltek a fogasekszijat a kora miatt.
azota tul.keppen egy teli gummin kivül ( 60,000 KM futott ) semmit nem költöttem ra.
Mivel melozok vele es a csomagtartoja beazik, eladasra kerül hamarosan.
Ujabban egy masik ajandekba kapott autoval jarkalok, a Volvo all mar lassan egy eve a garageba, 123,000 Km-rel ( KB )
Asszem Volvot ujra nem vennek.Bar:
Rugozasa prima,csendes erös, kellemes vele menni, prima servo kormanyzassal, jo radioval, hangszoroval, rengeteg elektromos visszajelzövel, jo felszereltsegü ! egy mai autoba fele sincs beepitve !!

- csomagtarto allandoan beazik, szönyeg kiveve, nincs megoldas
- kisebb elektronikai problemak a müszerfal idönkent mint egy karacsonyfa kigyullad elalszik, stb, legtömegmerö kontakthibas, Elosztofej csere volt, Kormanyservo csövezeteke alul ereszt es elcsöpögteti az olajat !(csere ellenere)
- azota 113,000 Km-nel lecsereltettem elköször a hatso fektarcsakat, beteteket, es a kormanymüvet egy ujra 600 juro- a fogazott ekszijat 300 juro, es ezzel tele is lett a hocipöm ezzel a kovcsival.
- ezentul mar semmit nem költök ra max meg egy gummigarniturat.
- megy valtozatlanul , gyorsul, jo, de a szerelök utaljak, mert ez egy eqsot :)) (ekzot ) es nincs azonnal alkatrezs, Göteborgbol jött minden,

egy sufnitunningnak kinezö 2 em,berrel dolgozo olcsonak kinezö koszfeszek volt az egesz.
Soha többet.
Legközelebb csak szakmühelybe vinnem, olcso husnak hig a leve --mondjak:)) aztan nem is volt olcso....

Fenntartási költség (5) Évjárat 1993
Előző autója? civic Következő autója? meg nem tudom
Verdikt (5.3/10)

Volvo 480 1986 (1992 - 1996)