Autók » Volkswagen » Transporter (1990-2003)

Transporter 1,9 TD Kat EGR Mixto

Nem gyors, de takarékos és mindig odaér!

Az autót vidéken vettem. Én Pesten lakom, de nem sikerült normális T4-et találni, még drágán sem. Kicsit túlárazott autók. Másfél év után vidéken találtam egy Magyarországi és megfelelő állapotú kocsit, amit csak úgy tudtam megvenni, hogy azonnal le mentem érte, mielőtt a nepperek lenyúlják. Direkt ilyent kerestem. 1,9 td 6 üléses plusz raktér. 1,15 millióért vettem meg 176 ezer kilométerrel, hihetetlen jó állapotban. Rá egy hétre már meg akarták venni tőlem 1,5 millióért! Nem adtam el, mert nem azért vettem. Előszőr csak hobbi célra, két éve viszont munka autó lett.
A kocsiról. Nem egy repülőgép, de a normál városi forgalomhoz elég a 68 lóerős TD motor. Többször megjártam vele Németországot gond nélkül 110km/óra utazóval. Én ráérek! Így kb 7-7,5 litert fogyasztott rakott vagy üres állapotban. Városban 6,5-7 literrel is beéri. -15 fokban is pöccre indul! Természetesen minden karbantartást időben meg kapott az autó, ez nagyban hozzá járul a megbízhatósághoz!
Érdekes, hogy az adagoló és a generátor majdnem egyszerre ment tönkre. Generátor felújítás 35e, adagoló 45e. 200e kilométernél. Azt mondták: "ennyit bírnak!". Az alkatrész költségek nevetségesek. Az olajcsere 6lit. MOBIL olajjal szűrőkkel 25e ft. A mai kisteherautók ugyan erősebben meg gyorsabbak, de legalább háromszorosa a fenntartási költségük, az árukról, meg a megbízhatóságukról ne is beszéljünk. Nagyon szeretem a kocsim. Egy igazi jó barát és munkatárs. Vehetnék újabbat, vagy újat, de minek? Nem véletlen, hogy ennyibe kerülnek ezek a kocsik. Kényelmes, jól pakolható és családi autónak is kiváló. Egy kis hibája van sajnos! Nincs benne klíma.

- Generátor, adagoló, kipufogó. A többi, csak a kopó alkatrészek, de soha nem hagyott ott!

Abroncs kereskedőház

Maszek (ismerős) nevet nem írok inkább.

Fenntartási költség (9) Évjárat 2002
Előző autója? Partner 1,9D Következő autója? Még nem tudom