Autók » Volkswagen » Touareg (2002-2006)

Touareg 3.2 V6

Amikor jó volt, imádtam

2003 telén, akkor 6 éves E320 Mercinket akartuk lecserélni. Mindenképpen összkerekest szerettünk volna, akkor jött ki a Touareg és egyből beleszerettünk, bár ne tettük volna!
Mondták ismerősök hogy amikor kijön egy új modell, nem szabad rögtön megvenni, várni kell kb 1 évet vele.

Hazavittük az autót, beálltunk az udvarba és Apuval ketten nekiálltunk részletesen megismerni a kocsit.
Kb 2 óra után gondoltuk átültetjük az olvasott infókat a gyakorlatba ( szintszabályozós rendszer kipróbálása ), de NEM INDULT!!
Semmit nem csinált, csak állt a 2,5 tonna vas! És éktelen vísításba kezdett, olyan volt mint Budapest ostromakor a légvédelmi szirénák!
A márkaszervízt hívtuk hogy mi legyen, abszolút nem voltak segítőkészek! Majd holnap megprobálnak valamit intézni! Hívtuk a GPS- szolgáltatót, náluk a rendszerben minden rendben az autóval. Aztán 1 óra múlva beindult! Egyből mentünk vissza a márkaszervízbe! A szervízes srác lekezelő stílusa már nem volt ismeretlen. Kérdezte hogy hány km van az autoban. Apámat majd szétvetette a düh, de fékezte magát és csendes de erőteljes hangon közölte hogy 10 KM, 2 ÓRÁJA ITT VETTÜK!

Nem akarom szaporítani a szót, 3-4 hetente vittük be a szervízbe 3 éven keresztül az autót. Nem indult be, szirénázott és a legváratlanabb helyzetekben hagyott minket cserben a kocsi! Apu sokat utazik, országon belül-kívül. Egyszerúen idegtépő, hogy úgy indult el a Touraggel hogy na ma hol hagy ott!! A kereskedés a GPS szolgáltatóra mutogatott azok meg a kereskedésre! Idegeink egyre kevésbé bírták. A márkaszervízben a szokásos volt mindig: Mindig rákötötték a laptopjukra és mondták most megtalálták a hibát. Ezt eljátszottuk 3 hetente. Eltelt 1 év, beadtuk az autót ( mi idióták ) a márkakereskedésbe, mégis garanciális, mondtuk ). Ott hagytuk 2 hétre, kértünk valamilyen csereautót. Most jött a hidegzuhany, nem tudnak biztosítani, de bérelhetünk itt náluk!! Kaucióba 1 misi és már nem emlékszem pontosan mennyi lett volna a napi bérleti díj, desok volt! Maga az atény volt megdöbbentő hogy 1 éves, gyárilag rossz autó helyett nem akartak adni egy másikat!! Apám már nem bírta, felemelte hangját! Erre adtak másnap egy Audi A4 1.6 fapadost. Azzal mentük nyaralni, 4-en klímával! A legjobb az volt, hogy egy F Astrát 40 percig követtem mert nem tudtam megelőzni, na mindegy, gondoltuk mire hazamegyünk kész a Toaregunk!
Szerintetek mi történt? A szokásos: mondták meg van a hiba, a differenciálzár elektromos rendszere rakoncátlankodott,másnap reggel aludtunk, felkeltünk, reggel fél 6-kor a kocsi szirénájára keltem és hallottam Apám ordítozását! Utána tel hívások hogy ma sem ér oda időben...! Iszonyú kellemetlen szituk voltak a 3év alatt!

Most jön a legjobb: 2006 márciusában az autó elmúlt 3 éves! Szervízben volt a kocsi 645. alkalommal. Telefon, apám felveszi, arca fehérebb és fehérebb. Hirtelen rájöttek, hogy motorhibás az autó és a difivel komoly gondok vannak, 1.6 millió ft, ja és persze az összeg alig 20%-t akarta a szervíz kifizetni. Summa szummárum, az autótól megszabadultunk, megőszültünk, idegileg kimerültünk a 3 év alatt!

De mindenképpen ki kell emelnünk az autó jó tulajdonságait: ( már amikor működött ): eszméletlen kényelmes ülések, a belseje gyönyörű, biztonságos, úgy érzed hogy ebben az autóban teljes biztonságban vagy! Olyan helyeken mentünk Erdélyben ahol nem mernék normál autóval. Elöl-hátul hatalmas hely, Hi-Fi fantasztikus, A motor elegendő volt hozzá, de nem volt egy versenyautó!

Összegezve: Addig vagy fontos míg meg nem veszed az autót, utána le vagy sz...a! De ez sok helyen így van!
Porsche Győr: Szervíz nulla! Nem értenek hozzá, nagyképű, lekezelő stílus.

- A márkaszervíz 3 évig mindig ráfogta valamire, hogy ez meg az volt a baj! Persze sosem találták meg, egészen addig amíg le nem járt a garancia, és bejelentették, hogy motorhibás és komoly difivel gond van, 1.6 millió ft!!

Porsche Győr
Nagyképű, lekezelő, hozzá nem értő banda!!

Mostani kocsinkat Győr-Ménfőcsanakra visszük a Horváth testvérekhez. Hozzáértő, korrekt, pontos, segítőkész, udvarias csapat. Maximálisan meg vagyunk elégedve és tiszta szívből ajánljuk mindenkinek.

Fenntartási költség (5) Évjárat 2003
Előző autója? E320 Következő autója? C220 CDI