Autók » Volkswagen » Scirocco (1974-1980)

Scirocco GT

A világ végére is ezzel! :)

Már évek óta szerettem volna egy jó állapotú MK1-est vásárolni. Mivel mar volt MK2-em ismertem a típust.
De Magyarországon 2011-ben ilyent találni? Maximum az almainkban! Legfeljebb giga ezer ”jurókért” a Németeknél akadhat! De végül szerencsém lett! Megjelent a kívánt gépsárkány a használtautón. Egy 1979-es modell megkímélve jó állapotban korrektül megcsinálva. Rozsdamentes kasznival, 100e km-t futott 1994-es motorral. Semmi kokány-tuning egyszerű gyári állapotban, karburátorral és 120LE-vel. Csakhogy érzékeltessem a megkíméltség fokát! Aki ismeri a 80-as évek autók műszerfalainak repedéses problémait! Szóval a 32 éves autó gyári műszerfalán nulla repedés vagy akar kezdemény volt! Kapott egy általános olaj-ékszíj szervizt és irány ki a világbóll

Bruxell, Paris, Etretat, Hollandia, London, Edinburgh, Dublin, Cork, Lands end, USA.

Gyere a facebook-ra! Nézd meg a túra képeit!
- scirocco gt mkone
- like-olni? kötelező!

A világon mindenhol megnézik, sokan már nem is ismerik a formát! Parisban egy buszsofőr kiszállt a lámpánál és az autó elejét végigtapogatva, vigyorogva magyarázott valamit. Talán neki is volt ilyenje vagy 30eve?

Menetteljesítmény, fogyasztás:
Autópályán, hosszú váltóval, 5-ösben, 3000-es fordulaton, 120km/h megy a fogyasztás 6.5L
Ha kell akkor gyorsan is tud haladni: 5200rpm-210km/h GPS szerint csak 200km/h. (németeknél) A múlt télen karburátordugulás miatt benyelt 14L-t városban. Nagyon-nagyon gyorsan orvosoltuk egy fúvókatakarítással. Vegyesben normális közlekedéssel 8L-el le lehet vele járni, néha-néha megnyitva a dupla-torkú karbit csakhogy ne lustuljon el!
Ma mar vannak erősebb gyorsabb szebb autók de 120LE bőven elég Európában eljutni bárhova! 2012ben mar 33 éves de nagyon jó hobby autó viszont erre is igaz, hogy jól-jót kell venni! Sajnos ez egyre nehezebb vagy inkább nagyon-nagyon drága.

- A szokásos olaj, ékszíj, vezérlés cserén kívül egy alapjárati előgyújtás szabályzót kellett rá vennem. Érdekes Amerikából rendelve a zsír új cucc olcsóbb volt, mint bontóban véve Magyarországon. - no komment. -

Alfasport klub

Sajatmagam