Autók » Volkswagen » Polo (2001-2009)

Polo 1,2 65

Hűséges megbízható társ a mindennapokban

Összességében és részleteiben is nagyon meg vagyok vele elégedve. Megbízható autó. Soha nem hagyott cserben. Illetve egyszer a gyújtó trafó miatt, de még így is eljutottam a saját lábán a szervizig, ott meg segített a VW mobilitás garancia(ingyenes csereautó, stb.). Nagyon kíméletesen bánik a gumikkal. A sokéves átlag fogyasztása 6,4L/100km túlnyomó részt városi használatban. Ideális városi autó, könnyű vele parkolni. A méretéhez képest tágas, kényelmes autó. Gyorsulása 80-ig dinamikus, utána már kicsit komótosabb. De egy 1200ccm 65LE autótól így is tiszteletre méltó. Kiszámítható, jóindulatú menettulajdonságok, biztonságos. Autópályán 130-140-es sebességet kényelmesen tartja, de 120 felett már a gyorsulás időigényesebb. Az egész család szerette. Hosszabb úton(nyaralás Görögország 2 hét alatt 3500km) is megbízhatóan tette a dolgát. A vezető oldali központi zárat kivéve minden! tökéletesen működik rajta. Fényezése 13 éves kora ellenére hibátlan. Rozsdásodás, korrózió ismeretlen fogalom. Egy alkalommal, 11 éves korában kellett kevés motorolajat(kb.2dl) utána tölteni. Ablaktörlő lapátokat egy alkalommal kellett cserélni(gyárira). Összesen 1db izzót kellett benne cserélni a 12 év alatt. Ezen kívül semmi! Éves szerviz szakszervizben, és benzin. Fájó szívvel adtam el mert már nem volt rá szükség.

- Gyári akkumulátor 10 évig bírta, új akksi kb. 15000,- Gyújtó trafók(3db) 11 éves korában mentek tönkre(egymás után néhány hónapos különbséggel), csere gyárira kb.20000/db Vezető oldali központi zár "mikrókapcsolója" ment tönkre 9 éves korában,komplett zár csere után gyártottra 45000,- (alig bírt ki egy évet az után gyártott) Jobb első tompított fényszóró izzó foglalata szétolvadt(valószínűleg egy rosszul kicserélt kiégett izzó után) komplett lámpacsere 50000,- Kuplung tárcsa csere(szerviz javaslatára elővigyázatosságból) kb. 150000km-nél, után gyártott kb. 65000,- Ezen kívül csak az éves szerviz, és az üzemanyag. :-)

VolksWagen Siófok Márkaszerviz

Fenntartási költség (9) Évjárat 2004
Előző autója? Mondeo Következő autója? Passat
Verdikt (8.8/10)

Volkswagen Polo 2001 (2005 - 2006)