Autók » Volkswagen » Polo (2001-2009)

Polo 1.4 Comfortline ICE

a 21 éjszakás kaland

itt:
megígértem, hogy a megírom a véleményemet arról a Polo-ról is, amit a javíthatatlannak nevezett helyett kaptunk.
nos, az újjal nem sikerült hosszú távú kapcsolatot kialakítanunk, mert az autót mindössze három hétig használtuk. a feleségem volt vele Ausztriában, amikor felhívott telefonon, hogy ég a lambda-szonda visszajelzője a műszerfalon, az autó meg rángat, de nagyon. szerencsére haza tudott vele valahogy evickélni estére, de másnap reggel már egyáltalán nem indult az autó. a szervizbe szállítottuk, rutinosan, hiszen az előző autónál jó párszor sikerült ezt a műveletet végrehajtani. másnap reggel nyolckor csörög a telefon, a "motorcserével" kapcsolatban kerestek. hirtelen azt hittem, rossz számot hívtak, de nem.
először persze "rossz minőségű üzemanyag" nevű rutinszöveggel próbálták ránk hárítani a kárt, de szerencsére megvolt a legutolsó (ausztriai) számla a tankolásról, álltunk elébe a mintavételnek. csak ezután derült ki az igazság: a gyártási folyamat során valami viasz-szerű anyag jutott a hengerekbe, amitől szépen lassan besültek a dugattyúk. három ilyen autó került az országba, abból az egyik a miénk volt.
választhattunk:
1. garanciális javítás, óriási értékvesztéssel
2. új Polo
3. új Golf, ráfizetéssel
a harmadik verziót választottuk, nem bántuk meg, de erről nemsokára...

a legjellemzőbb ami erről az Polo-ról eszembe jut az az, hogy eddig az összes autónak tudom a rendszámát, amink volt, amit használtam, az UO-68-17-es Wartburgunktól kezdve, de ennek nem. ha a körmeimet tépkednék egyenként lefelé, akkor sem tudnám megmondani. egyszerűen nem volt rá idő megjegyezni.

- motor

nem javíttattuk meg, de ha nincs benzinszámlánk, talán nincs ilyen vidám vége a dolognak...

Fenntartási költség (1) Évjárat 2007
Előző autója? Polo Következő autója? VW Golf
Verdikt (1.8/10)

Volkswagen Polo 2001 (2005 - 2006)