Autók » Volkswagen » Passat (2005-2010)

Passat 2.0 TDI

Német ipari hulladék

Üdvözlök minden elfogult VW rajongót,

Talán azzal kezdeném, hogy alapvetöen mindig óckodtam a német "minöségi" termékektöl. Jómagam a Fritzeknékl élek és ezálltal igencsak isemerem a munkamoráljukat és a marketinget. Ez utóbbi nagyon megy nekik, az elöbbi meg nem akar összeállni....

Èletem elsö és utolsó Passatjat 2009-ben vásároltam és munkámból eredöen sok km-t autózok egész évben.
A km-ket nem magyar utakon teszem bele igy nem lehet a hazai utminöségre fogni. Nem padlogázon, hidegen bemelegitem, melegen hagyom kihülni a turbót.
Mindezek ellenére ilyen rossz autóban, ha lehet egyáltalán autónak nevezni, soha nem ültem még.

Papiron 170 LE a valóságban a 140 LE-s honda ICTDI Accordok körbe táncolnak, talán vegsebességre egyformák.

Dinamika 170LE mint kb 115LE-s volt alfa 147-em.

Fogyasztás horror: 10-15 LE 200-240km/h-ig!
HALLOOOO:Honda Accord(saját magam vezettem Frankfurt-Würzburg) 200-235km/h - ig 6,9l!

Nem hittem a szememnek.

Sejtésem beigazolódott a kénylemmel kapcsolatban is, iszonyú fa pados mint 1 villamos, ráz, pattog(nem sportosan kemény).

Hideginditáskor a szomszédok feljelentettek csendháboritásért...

A Honda is kemény, de sportos szerpentin müvész. Az autópályán a passatnak 100-nál olyan az egyenestartása, mint a hondának 230 körül!

Ennyi. Nem értem a magyarországi németautó imádatot. Az egyetlen kiváló német autó az a Porsche.

- Minden ami ide sorolható: - - Turbó 70.000km- nél: 2000 Euro mert a nem megfelelö használat miatt keletkezett. Hogyan lehet 1 turbót nem megfelelöen használni??? - - - 4 db gumi futómühiba miatt: 540 Euro - fékek 15.000 km-ként csere: 450 Euro - - - Váltócsere 30.000 km - - 30.000km-ként futómü állítás - - 45.000km levegömennyiség mérö - - 60.000 km inditásgátló - - 80.000 km klima kompresszor - -

Fenntartási költség (1) Évjárat 2009
Előző autója? C3 Következő autója? V70
Verdikt (0.9/10)

Volkswagen Passat 2005 (2005)