Autók » Volkswagen » Passat (2005-2010)

Passat 2,0 pdtdi

Egy halálra szánt hülye üzenete

Bár ez nem fórum, mégis felizgatott az "aki hülye, haljon meg" című hozzászólás írója. Én nyilván hülye vagyok. Enyhítő körülményként azért bátorkodnám megjegyezni, hogy jelenlegi Passatom a harmadik Passat a sorban, az elmúlt 25 évben pedig a 12. autóm (hála Istennek futja 2-3 évente egy újra). Ezt nem kérkedésként közlöm, csupán azért, hogy talán van fogalmam az autók bejáratásáról. Én nem Pestről járok vidékre, hanem vidékről Pestre, munkámból adódóan legalább 1x hetente, így a hosszabb utakból sincs hiányom. Az autót a könyvben leírtak szerint járattam be, a fedélzeti kompjuterében még az engedélyezett max. sebesség előtt 10 km/h-nál a figyelmeztető hangot is beállítottam. Hangsúlyozom, hogy az első kocsimat, egy használt 1500-as Ladát kivéve még soha autóba olajat nem kellett töltenem. Mindezen tényezőktől eltekintve ajánlom mindenkinek, hogy lapozza fel az autója mellé adott használati útmutató vonatkozó fejezetét, ha állna, akkor előbb üljön le, és olvassa el azt a részt, ahol közlik, hogy szerintük az 1000 km-enkénti 1 literes olajfogyasztás is normális. Én is túl vagyok már a 3. literen 28000 km után. Van egy olyan érzésem, hogy az "aki hülye, haljon meg" című írás szerzője valamilyen módon személyesen érintett lehet a hazai VW forgalmazók üzleti sikerében, különben nem vonna kétségbe vitathatatlan tényeket. Arról már csak mellesleg szólok, hogy az ülés elviselhetetlenül kényelmetlen, és hetente-kéthetente vannak apró hibák. Ja, az üzemanyagszintjező órát már 3x próbálták megjavítani, sikertelenül, most már nem pocsékolom rá az időmet, a tankoláskor lenullázott km-számláló alapján becslem meg, hogy még mennyit mehetek. Egyben biztos vagyok: ez a Passat negatív csúcsot fog nálam dönteni, és rekord-idő alatt fogok megszabadulni tőle.

- üzemanyagszint-jelző, zabálja az olajat

Fenntartási költség (8) Évjárat 2005
Előző autója? Passat 1,9 pdtdi Következő autója? Toyota Avensis
Verdikt (3.4/10)

Volkswagen Passat 2005 (2005)